Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. (Petronius)

Hledání velikonočního zajíčka 2019

Dnes je škaredá středa a celá škola se vydala hledat velikonočního zajíčka do krásně rozkvetlé bažantnice. Cestou jsme hledali ukryté otázky a odpovídali na ně. Tvořili jsme názvy dní v pašijovém týdnu nebo jsme hledali pravdivé odpovědi a luštili kvíz, který pro nás vymysleli naši páťáci. Nakonec jsme poklad našli a všichni si na dobrotách pochutnali. Byla to skvělá zábava. Veselé Velikonoce všem a teď hurá na prázdniny. Více foto ZDE

Zajíc 2019

17.04.2019 19:51 | Autor: sk | stálý odkaz


Velikonoční jarmark ŠD 2019


Velikonočnímu jarmarku předcházely dílny, na kterých jsme si vyrobili krásné jarní dekorace. Školní družina se dnes přeměnila v prodejnu a na pultech, školních lavicích, jsme nabízeli spoustu nápaditých výrobků. Žáci čtvrté a páté třídy prodávali, nabízeli a počítali. Velice jim děkuji za pomoc. Pro některé výrobky si přišli rodiče a prarodiče, jiné si zakoupili žáci, kteří si dekorace vyrobili. Výtěžek bude použit na splněné sny našich žáků. Více foto ZDE
16.04.2019 21:48 | Autor: hj, sk | stálý odkaz


Jarní dílny 2019

Velikonočnímu jarmarku předcházejí dílničky, na kterých vyrábíme různé jarní dekorace. Žáci jsou rozděleni do skupinek. Patronem každé skupinky jsou naši páťáci. Do deseti hodin jsou v jedné dílničce, pak se přesouvají do další. Paní učitelky mají připravené výrobky, prezentují jejich výrobu a pod rukama našich žáků vzniká unikátní výrobek. Jednotlivé třídy byly krásně vyzdobeny zajímavými výrobky. Mohli jsme vidět věnečky, zajíčky, slepičky, velikonoční dekorace, srdíčka z proutí, zápichy a perníčky. Nejstarší žáci se budou snažit výrobky prodat na jarmarku, který se bude konat ve školní družině v úterý 16.4. od 13 hodin. Všichni přátelé školy jsou srdečně zváni.

Velikonoční dílny a jarmark 2019
15.04.2019 21:42 | Autor: hj, sk | stálý odkaz


Den se zajícem

Poslední školní den před Velikonocemi nás čekalo učení se zajícem. Připravil pro nás různé úkoly, skrývačky a vyprávění o Velikonocích a jejich zvycích. I v hodinách angličtiny si vyprávíme tamních zvycích. Dětem v Anglii schovává mlsky a dárky právě zajíc - Bunny.
Právě on nám schoval zaječí podklad, za kterým jsme se společně vydali. Počasí nám příliš nepřálo, ale nám to nevadilo a vyrazili jsme na společné hledání.
Cestou do blízkého lesíka jsme pozorovali probouzející se přírodu, obdivovali koberce dýmnivek a sasanek, které nádherně ozdobily Bažantnici, kam si rádi chodíme hrát.

Zajíc

Protože jsme se toho o Velikonocích ve škole spoustu dověděli, bylo pro nás plnění úkolů snadné.
Zaječí podklad jsme našli a čekala na nás i sladká odměna.

Další FOTO ZDE

Takže teď už jen HURÁÁÁ na prázdniny!

Přejeme všem zaměstnancům, žákům, jejich rodičům i všem ostatním příjemné a pohodové prožití svátků jara plné sluníčka.
Dětem krásné prázdniny a bohatou pomlázku. Společně se sejdeme v úterý 18.4.
12.04.2017 22:05 | Autor: sk | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se