Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Den se zajícem

Poslední školní den před Velikonocemi nás čekalo učení se zajícem. Připravil pro nás různé úkoly, skrývačky a vyprávění o Velikonocích a jejich zvycích. I v hodinách angličtiny si vyprávíme tamních zvycích. Dětem v Anglii schovává mlsky a dárky právě zajíc - Bunny.
Právě on nám schoval zaječí podklad, za kterým jsme se společně vydali. Počasí nám příliš nepřálo, ale nám to nevadilo a vyrazili jsme na společné hledání.
Cestou do blízkého lesíka jsme pozorovali probouzející se přírodu, obdivovali koberce dýmnivek a sasanek, které nádherně ozdobily Bažantnici, kam si rádi chodíme hrát.

Zajíc

Protože jsme se toho o Velikonocích ve škole spoustu dověděli, bylo pro nás plnění úkolů snadné.
Zaječí podklad jsme našli a čekala na nás i sladká odměna.

Další FOTO ZDE

Takže teď už jen HURÁÁÁ na prázdniny!

Přejeme všem zaměstnancům, žákům, jejich rodičům i všem ostatním příjemné a pohodové prožití svátků jara plné sluníčka.
Dětem krásné prázdniny a bohatou pomlázku. Společně se sejdeme v úterý 18.4.
12.04.2017 22:05 | Autor: sk | stálý odkaz


Velikonoční dílny

Dnes 4. dubna 2017 se všechny třídy naší školy proměnily v pracovní dílny. Žáci od rána přicházeli do školy s různými přírodními materiály. Byli rozděleni do tvořivých skupinek, kde starší žáci pomáhali mladším. Paní učitelky si pro žáky připravily rozmanité velikonoční nápady.Pod jejich rukama vznikaly nápadité dekorace. Žáci vyráběli květináče ozdobené jarními květinami, proutím i velikonočními dekoracemi, věnečky na dveře, slepičky či zajíčky ze šišek, slepičky na prádelním kolíku, velikonoční závěsy z papíru i keramiky nebo jednoduché nápady z vajíček.

Velikonoce 2017

Všechny tyto dekorace si můžete zakoupit ne velikonočním jarmarku již ve středu ve školní družině od 13 hodin. Poděkování patří paní Kafkové, která věnovala na jarmark ozdobené velikonoční perníčky a mýdla i paní Hotové za krásnou velikonoční dekoraci. Všichni žáci se moc snažili a díky nim máme pestrou škálu výrobků, které zítra ozdobí školní lavice, velice děkujeme. Přijďte se zítra podívat a zakoupit si výrobky vašich malých šikulů, uděláte radost nám i sobě.

Více fotografií najdete ZDE

04.04.2017 21:00 | Autor: hj, sk | 0 komentářů | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se