Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Hledání velikonočního zajíce

zajíček Poslední školní den před Velikonocemi nás čekalo učení se Zajícem. Připravil pro nás různé početní úkoly, skrývačky a vyprávění o Velikonocích a jejich zvycích. I v angličtině jsme si povídali o tom, jak se Velikonoce slaví po anglicku. Tam sladkosti schovává právě Zajíc.
Nakonec i nám schoval velikonoční podklad, za kterým jsme se společně vydali. Počasí nám sice moc nepřálo, ale nakonec jsme se vydali k lesíku.

Cestou do Bažantnice jsme hledali různé úkoly a odpovídali na otázky, které nám Zajíc připravil. Úkoly jsme splnili bez chyb a tak se nám podařilo najít i ukrytý poklad. Na každého čekala sladká velikonoční odměna.
28.03.2018 21:45 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Velikonoční jarmark ŠD 2018

.


Velikonoce 20181

27. března 2018 se školní družina přeměnila v obchůdek, ve kterém se prodávaly velikonoční dekorace. Naši páťáci se ujali role prodavačů. Nejprve si museli vyrobené zboží přinést na prodejní lavice. Během chvilky se obchůdek zaplnil krásnými výrobky, které vznikly na včerejších dílničkách. Ve třináct hodin se otevřely dveře obchůdku a zaplnily se kupujícími. Během odpoledne se zajímavé velikonoční nápady vyprodaly. Nakupovat přišli rodiče našich žáků, babičky i dědečkové, ale i samotní žáci. Výtěžek bude použit pro potřeby dětí. Velice děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci velikonočního jarmarku. Foto z akce v albu
27.03.2018 21:39 | Autor: hj, sk | stálý odkaz


Velikonoční dílny 2018

Ačkoli počasí připomíná spíše zimu, Velikonoce jsou za dveřmi. Děti z naší školy se v pondělí 26.3. pustily do výroby dekorací, závěsů, věnců a dalších pěkných výrobků, které si budou moci rodiče zakoupit na zítřejším jarmarku. Výtěžek bude použit na zlepšení vybavenosti naší školy.Už teď se ale můžete podívat VE FOTOALBU , jaké výrobky pod dětskýma rukama vznikaly. Snad takovéto krásné dekorace jaro i sluníčko opravdu přivolají.
Přijďte se přesvědčit na školní jarmark a sami posoudit šikovnost našich dětí, ale i nápaditosti paní učitelek.

Velikonoce 2018

Po skončení dílen byla zároveň vyhlášena sběračská soutěž vaječných pouchů. Nejvíce sesbírali Radim Kubrycht, Eliška Šmatláková, Daniela Čonková a Lucka Kafková.
Na vítěze čekala sladká odměna.
26.03.2018 20:24 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Den se zajícem

Poslední školní den před Velikonocemi nás čekalo učení se zajícem. Připravil pro nás různé úkoly, skrývačky a vyprávění o Velikonocích a jejich zvycích. I v hodinách angličtiny si vyprávíme tamních zvycích. Dětem v Anglii schovává mlsky a dárky právě zajíc - Bunny.
Právě on nám schoval zaječí podklad, za kterým jsme se společně vydali. Počasí nám příliš nepřálo, ale nám to nevadilo a vyrazili jsme na společné hledání.
Cestou do blízkého lesíka jsme pozorovali probouzející se přírodu, obdivovali koberce dýmnivek a sasanek, které nádherně ozdobily Bažantnici, kam si rádi chodíme hrát.

Zajíc

Protože jsme se toho o Velikonocích ve škole spoustu dověděli, bylo pro nás plnění úkolů snadné.
Zaječí podklad jsme našli a čekala na nás i sladká odměna.

Další FOTO ZDE

Takže teď už jen HURÁÁÁ na prázdniny!

Přejeme všem zaměstnancům, žákům, jejich rodičům i všem ostatním příjemné a pohodové prožití svátků jara plné sluníčka.
Dětem krásné prázdniny a bohatou pomlázku. Společně se sejdeme v úterý 18.4.
12.04.2017 22:05 | Autor: sk | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se