Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. (Petronius)

PF 2019Šťastné a veselé!

Všem zaměstnancům, žákům i jejich rodičům přejeme hodně pohody o vánočních svátcích, spokojenost, zdraví a štěstí v roce 2019.

V novém roce 2019 přejeme Vám všem spoustu pohody a zdraví.

Budeme se těšit na další společná setkávání i spolupráci.

Společně se opět sejdeme ve čtvrtek 3.ledna 2019, kdy nebude odpolední vyučování. Děti ze 3. - 5. třídy budou končit po 5.vyučovací hodině.
Budeme se těšit na vypravování všech zážitků z vánočních prázdnin. Vánoční prázdniny: 24.12. 2018 - 2.1. 2019.
22.12.2018 21:24 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Vánoční besídka s jarmarkem 2018Čtvrteční podvečer se škola naplnila nejen žáčky, ale hlavně dospělými, kteří se přišli podívat na vystoupení dětí naší školy a nakoupit na tradičním vánočním jarmarku. Každoročně se v předvánočním shonu snažíme naše maminky, tatínky, babičky, dědečky, tetičky i strýčky na chvíli zastavit a při našem vystoupení je trochu pobavit. Vánoční besídka přiblížila pásmem říkanek, básniček a vánočních písní blížící se vánoční svátky. I letos jsme nacvičili vánoční besídku a v adventním čase jsme ukázali své umění a snad i trochu pobavili plnou tělocvičnu posluchačů a diváků, ale i bývalých žáků.

Besídka 2018

Všem dětem patří poděkování za skvělé výkony a paní učitelkám za trpělivost při zkouškách. Bylo jí občas opravdu třeba.
Po skončení představení se už začaly tvořit řady před druhou třídou, kde byl nachystán tradiční jarmark. Páťáci se představili tentokrát i v roli prodavačů a prodavaček a šlo jim to náramně. Během chvíle na jejich prodejních pultech nezbylo téměř nic. Prodávali tu rozmanité výrobky, které pocházely z vánočních dílen. Doufáme, že výrobky udělají radost. všem, kteří si je domů odnesli. Všichni návštěvníci si pak mohli posedět a sdělovat své zážitky v jídelně při kávě.
Děkujeme všem, kteří přišli a podpořili naše děti při jejich vystoupení.
Přejeme všem krásné Vánoce plné pohody, klidu a zdraví ve společnosti těch nejbližších.

22.12.2018 20:41 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Vánoční dílny

Ve středu 19.12. proběhnou ve škole vánoční pracovní a výtvarné dílny.

Vánoční Dílny2018


(více)
14.12.2018 22:37 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Výlet za betlémy

Adventní čas už je tu a tak se na svátky připravují i naši školáci. Třeťáci a čtvrťáci se vydali nasát vánoční atmosféru do Muzea betlémů v Karlštejně.
I když počasí moc nepřálo, přesto si exkurzi všichni užili. Obdivovali jsme betlémy dřevěné, perníkové, mechanické, keramické a nakonec i ten největší, královský.
Pak už na nás čekala výtvarná dílnička, kde jsme si vlastnoručně vyrobili skleněnou ozdobu. Pod rukama vznikly krásné blyštivé ozdobičky, které budou zářit na nejednom stromečku.

Betlémy2018
06.12.2018 21:04 | Autor: sk | stálý odkaz


Adventní čas

Po roce tu opět máme advent - dobu čekání. Je to čekání na nejhezčí a nejkrásnější svátky roku, na které se těší nejen děti, ale i my, dospěláci.
Také ve škole se na něj pečlivě připravujeme. Vyrábíme, zdobíme, nacvičujeme, zpíváme a hlavně - těšíme se na Vánoce.
Zapálili jsme si první svíčku na adventním věnci. Svíce na věnci nepředstavují pouze čtyři adventní neděle, ale symbolizují podle křesťanství také jejich určité vlastnosti. První svíce by nám měla přinést mír, druhá víru, třetí lásku a čtvrtá naději. Naději na lepší budoucnost, a to jsou pro nás, dospěláky, především naše děti, pro které chceme jen to nejlepší. Pomalu už se blíží i mikulášská nadílka. Na dveře zaťukala čertovská družina a my s netrpělivostí čekali na nadílku.
05.12.2018 19:44 | Autor: sk | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se