Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Vánoční besídka s jarmarkem

Středeční podvečer se škola naplnila nejen žáčky, ale hlavně dospělými, kteří se přišli podívat na vystoupení dětí naší školy a nakoupit na tradičním vánočním jarmarku.
Vánoční besídka přiblížila pásmem říkanek, básniček a vánočních písní blížící se vánoční svátky. I přesto, že spousta dětí onemocněla, na besídku někteří z nich přišli, za což jim děkujeme. Děti předvedly své umění nejen při přednášení, ale i v tanci, cvičení při hudbě, hře na nástroje, předvedly se jako zpěváci a konferenciéři.
Všem dětem patří poděkování za skvělé výkony a paní učitelkám za trpělivost při zkouškách. Bylo jí občas opravdu třeba.

2016-122

Po skončení představení se už začaly tvořit řady před třídou, kde byl nachystán tradiční jarmark. Prodávaly se rozmanité výrobky, které pocházely z vánočních dílen. Během chvíle na prodejních pultech mizely výtvory. Doufáme, že výrobky dělají radost. všem, kteří si je domů odnesli.

Všichni si pak mohli posedět a sdělovat své zážitky při kávě a vánočce.
Vše bylo řádně zdokumentováno i zaznamenáno. Těšit se můžete na vánoční DVD z dílny Zima - video.

23.12.2016 22:00 | Autor: sk | stálý odkaz


Předvánoční exkurze druháků

Ve středu 14.12. se druháci vydali na předvánoční exkurzi. Navštívili Muzeum Českého krasu v Berouně.

muzeum

(více)
14.12.2016 22:32 | Autor: sk | stálý odkaz


Tříkrálový průvod

Ve středu 6. ledna k nám zavítali Tři králové. Příchodem Tří králů, 6. ledna, končí vánoční období. Uklízíme vánoční výzdobu, odstrojujeme stromečky a čekáme, že už konečně užijeme zimních radovánek. Páťáci si zahráli na Kašpara, Melichara a Baltazara a obešli všechny ostatní spolužáky, aby jim zazpívali koledu a popřáli do nového roku hodně štěstí. Křídou napsali nad dveře zkratku K+M+B 2016 a všem popřáli pohodu a klid. Nezapomněli ani na své mladší kamarády ve školce a pracovníky obecního úřadu a místního obchodu.
Připomněli jsme si tak tradici tříkrálového průvodu. Postavy jsme si i vyrobili nebo namalovali. Děti si vybarvovaly tři mudrce, kteří přinesli Ježíškovi do Betléma zlato, kadidlo a myrhu. Podle středověké legendy těm nejvýznamnějším byla přisouzena jména Kašpar, Melichar a Baltazar.

12400978_1040631775994199_3253071726232877171_n
08.01.2016 18:37 | Autor: sk | stálý odkaz


Malování pískem

Na workshop, který se v 1. a 2.třídě konal v pátek 11. prosince, jsme se velmi těšili. Navštívila nás paní Lucka Kadeřábková z Atelieru Lůca ve Zdicích.

advent 2015

S její pomocí jsme si vyrobili vánoční pískovaný obrázek. Práce to byla velice zajímavá a barevné písky nabízely velikou paletu barev, kterou jsme chtěli hned vyzkoušet.
Moc jí za její trpělivost a ochotu děkujeme a budeme se těšit zase na další vyrábění s Lůcou.

advent 20151

Na naše výtvory jsme byli jistě právem pyšní a věříme, že se líbí nejen čtenářům našich školních webovek, ale že budou mít úspěch i doma.
11.12.2015 22:41 | Autor: sk | stálý odkaz


Adventní čas

Po roce tu opět máme advent - dobu čekání. Je to čekání na nejhezčí a nejkrásnější svátky roku, na které se těší nejen děti, ale i my, dospěláci.
Také ve škole se na něj pečlivě připravujeme. Vyrábíme, zdobíme, nacvičujeme, zpíváme a hlavně - těšíme se na Vánoce.
Zapálili jsme si první svíčku na adventním věnci. Svíce na věnci nepředstavují pouze čtyři adventní neděle, ale symbolizují podle křesťanství také jejich určité vlastnosti. První svíce by nám měla přinést mír, druhá víru, třetí lásku a čtvrtá naději. Naději na lepší budoucnost, a to jsou pro nás, dospěláky, především naše děti, pro které chceme jen to nejlepší. Pomalu už se blíží i mikulášská nadílka. Na dveře zaťukala čertovská družina a my s netrpělivostí čekali na nadílku.
04.12.2015 17:44 | Autor: sk | stálý odkaz


Předvánoční výlet za betlémy

Poslední předvánoční týden ve škole patří přípravám na Vánoce. Vyrábělo se, zdobilo, trénovalo na besídku a když už je vše úspěšně za námi, je čas na vánoční výlet.
Tentokrát se naši páťáci vydali do Karlštejna, do muzea betlémů. Cesta vlakem rychle ubíhala a než jsme stačili sníst svačiny, byli jsme v Karlštejně, kde nás přivítal majestátný hrad. Vydali jsme se tedy směrem k muzeu, kde na nás čekala svátečně vyzdobená expozice.

ADVENT 2014

Obdivovali jsme betlémy dřevěné, perníkové, mechanické, keramické a nakonec i ten největší, královský.
Pak už na nás čekala výtvarná dílnička, kde jsme si vlastnoručně vyrobili skleněnou ozdobu. Pod rukama vznikly krásné blyštivé ozdobičky, které budou zářit na nejednom stromečku.


ADVENT 20141

Cestou zpět jsme si ještě pokoupili pár suvenýrů a pak už se vydali na cestu zpět domů.
18.12.2014 22:07 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se