Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

PF 2018


Šťastné a veselé!

Všem zaměstnancům, žákům i jejich rodičům přejeme hodně pohody o vánočních svátcích, spokojenost, zdraví a štěstí v roce 2018.

V novém roce 2018 přejeme Vám všem spoustu pohody a zdraví.

Budeme se těšit na další společná setkávání i spolupráci.

Společně se opět sejdeme ve středu 3.ledna 2018. Budeme se těšit na vypravování všech zážitků z vánočních prázdnin.
Vánoční prázdniny: 23.12. 2017 - 2.1. 2018
22.12.2017 19:24 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Cesta do kostela za JežíškemPoslední školní den roku 2017 navštívily děti osovský kostel, kde jim paní Plecitá vyprávěla o narození Ježíška, betlémech a historii vánočního stromečku. Děti si v kostele zazpívaly koledy, prohlédly si jesličky, vánoční výzdobu a někdo i zarecitoval básničky.
Protože nemyslíme jen na sebe, vypravili se třeťáci do blízké Bažantnice nakrmit zvěř. Po návratu do školy si povídali o vánočních zvycích, které doma dodržují, pojídalo se cukroví a zahráli si stolní hry. Ani na ně Ježíšek nezapomněl a pod stromeček jim něco nadělil Nesmělo chybět ani přání, abychom se ve zdraví sešli v roce 2018.

vánoční dílny 20171
22.12.2017 18:11 | Autor: sk | stálý odkaz


Vánoční besídka 2017


Každoročně se v předvánočním shonu snažíme naše maminky, tatínky, babičky, dědečky, tetičky i strýčky na chvíli zastavit a při našem vystoupení je trochu pobavit.
I letos jsme nacvičili vánoční besídku, kde jsme básničkami, písničkami, koledami i tanečky provedli časem Vánoc.
V adventním čase jsme ukázali své umění a snad i trochu pobavili plnou tělocvičnu posluchačů a diváků, ale i bývalých žáků.

vánoční besídka2017

Ve čtvrtek 21. prosince se k večeru začala sjíždět řada rodičů, prarodičů a širokého příbuzenstva našich žáků, aby zhlédli připravenou vánoční besídku, nakoupili si na tradičním jarmarku a poseděli u kávy či čaje s pohoštěním.
Vše vypuklo v 16.30, kdy besídku uváděli žáci z 5. třídy. Postupně zvali na svá vystoupení žáky ze všech tříd.


(více)
22.12.2017 17:59 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Vánoční dílny 2017

Ten dělá to a ten zas tohle...a všichni dohromady uděláme moc...Ve středu jsme se ve škole učili trošku jinak. Učili jsme se totiž vzájemně si pomáhat a udělat také trošku něco pro ostatní, ale i pro naši školičku. Poslední prosincový týden ve škole patří přípravám na nejkrásnější svátky v roce.
Stalo se již tradicí, že vždy, v předvánočním čase, děti tvoří rozmanité výrobky na školní jarmark. Rozdělí se do skupin a společně vyrábějí. V pracovních skupinách, pod vedením nejstarších spolužáků, navštěvují děti různé pracovní dílny, které pro nás připraví paní učitelky.
I letos pod jejich rukama vznikla spousta nápaditých a moc pěkných výrobků. Tradičně vyrábíme skutečné dárky, kterými se pak můžeme pochlubit před našimi rodiči, babičkami, dědečky i tetičkami. I letos pod rukama našich školáků vznikla spousta nápaditých a moc pěkných výrobků. Vznikají tu skutečné skvosty z rozmanitých materiálů a přírodnin.

vánoční dílny 2017

Přijďte se přesvědčit sami a navštivte tradiční vánoční jarmark, kde si můžete nějaký z výrobků vybrat.
Jarmark se koná po vánoční besídce ve čtvrtek, 21.12. 2017 od 16,30. Všichni jste srdečně zváni.

Inspirace zde
20.12.2017 18:15 | Autor: sk | stálý odkaz


ADVENT V PLZNI A VÝLET ZA LOUTKAMI

Dne 14.12.2017 se páťáci v rámci svých objevných výletů za poznáním toho, v čem jsou čeští mistři skutečně dobří a proslulí, vydali na návštěvu Muzea loutek v Plzni. Zde si prohlédli spoustu cenných exponátů, mezi nimi např. loutky českého obrozence Matěje Kopeckého. Dozvěděli se něco o tradici kočovných loutkových divadel a seznámili se obrosvkým množstvím práce a dychtivého zapálení, které je a bylo nutné k tomu, aby každá z přítomných loutek ožila a rozveselila malé i velké diváky. Neméně přínosné bylo i vyprávění o Josefu Skupovi a jeho nejznámějších dětech – Spejblovi a Hurvínkovi, jimž je zasvěcen celý jeden sál. V letošním roce si mj. připomínáme 125. výročí narození tohoto mistra a 60. let od jeho úmrtí.

Vrcholem celé prohlídky bylo pak seznámení se s různými typy loutek a možnost stát se na chvíli skutečnými loutkoherci a pokusit se oživit marionetty a sehrát s nimi vlastní příběh na opravdovém jevišti! To se páťákům velmi líbilo a bylo těžké je z jeviště dostat dolů!

Prosinec 2017

Poté jsme společně zavítali na plzeňské Náměstí Republiky, kde nás zachvátila vánoční atmosféra v plném proudu, všudypřítomná vůně pečených kaštanů, podmanivé melodie vánočních koled i neutichající cinkání na andělský zvonek!

Foto ZDE
15.12.2017 22:40 | Autor: I.Val.,sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Advent na zámku

V adventním čase se vydáváme za vánočními zajímavostmi. Třeťáci se vydali navštívit zámek v Hořovicích. Čekala je prohlídka slavnostně vyzdobeného zámku s výkladem zaměřeným na prožívání adventních a Vánočních tradic. Jak slavili Vánoce zámečtí páni, jaké byly tradice a zvyky, co se dodržuje dodnes? To vše se děti mohly dozvědět z poutavého výkladu. Prohlídka určitě stála za to.
FOTO zde

foto bluetooth2
12.12.2017 22:23 | Autor: sk | stálý odkaz


Mik..Miku...Mik...Miku...Mikuláš, přišel s čertem na guláš.
Mik..Miku...Mik...Miku...Mikuláš,přisesl vánoční čas...
V noci na 5. prosince se čerti ženili a dopoledne přišli čertovští učni na praxi do naší školy. V úterý se v naší škole najednou ozvalo známé čertovské "blebleble"...
Všichni jsme věděli, co to znamená a nemohli jsme se dočkat, až zarachotí řetězy a ve dveřích se objeví Mikuláš s andělem a partou čertů. Anděl předčítal z knihy hříchů a čerti nastavovali pytel. V něm také skončil nejeden zlobivec i paní učitelka.
Někteří z nás se trochu strachovali. Nebylo však proč, protože za písničku,básničku a slib, že už budeme hodní, nás čekala sladká odměna.

Někteří poznali, že v převlecích se skrývali naši páťáci, kteří si celou nadílku připravili přímo úžasně a pořádně si to užívali. Vždyť si jistě pamatují na to, jak se také dříve báli. Nejdříve zavítaji do školky i za našimi kuchařkami a pak už postupně do první až čtvrté třídy.
Za jejich přípravu jim patří velký dík. Co ještě dodat?
Psssssssssssst. Tomu, kdo je nepoznal, nic neříkejte. Budeme se těšit zase za rok na známé čertovské "blebleble"...
Foto ZDE
05.12.2017 22:28 | Autor: sk | stálý odkaz


Hurvínkův Mikuláš

Když se řekne Mikuláš, každý si představí velkého pána s bílými vousy, vysokou čepicí a berlou. Doprovází ho anděl a parta čertů. Na počátku adventu se naši nejmladší vydali do Divadla Spejbla a Hurvínka. Také Hurvínek s Máničkou čekali na příchod Mikuláše. Jak to ale dopadlo, když roztržitý pan Spejbl na nadílku zapomněl? To se děti dozvěděly v představení plném legrace a písniček.
O přestávce si děti prohlédly výstavu loutek a mohly si vyzkoušet rozpohybovat Hurvínka nebo pana Spejbla.
FOTO zde
04.12.2017 22:06 | Autor: sk | stálý odkaz


Advent ve škole


Vánoční čas se pomalu blíží.

Tradičně si o tomto čase připomínáme vánoční symboly, tradice, zpíváme koledy, vyrábíme na vánoční jarmark a připravujeme besídku.
I tento rok se v čase adventu chystá spousta zajímavých akcí.
Navštívíme zámek v Hořovicích, kde projdeme výstavu o vánočních tradicích, nasajeme vánoční atmosféru v Plzni, přijde k nám Mikuláš, anděl a parta čertů, společně napíšeme přání pro Ježíška, namalujeme obrázky - třeba andělů, vyrobíme spoustu dárků ve vánočních dílnách, předvedeme své umění na besídce pro rodiče, prohlédneme si jesličky v místním kostele a poslechneme si vyprávění o tom, jak vznikly Vánoce.
04.12.2017 22:00 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Tříkrálový průvod

Ve středu 6. ledna k nám zavítali Tři králové. Příchodem Tří králů, 6. ledna, končí vánoční období. Uklízíme vánoční výzdobu, odstrojujeme stromečky a čekáme, že už konečně užijeme zimních radovánek. Páťáci si zahráli na Kašpara, Melichara a Baltazara a obešli všechny ostatní spolužáky, aby jim zazpívali koledu a popřáli do nového roku hodně štěstí. Křídou napsali nad dveře zkratku K+M+B 2016 a všem popřáli pohodu a klid. Nezapomněli ani na své mladší kamarády ve školce a pracovníky obecního úřadu a místního obchodu.
Připomněli jsme si tak tradici tříkrálového průvodu. Postavy jsme si i vyrobili nebo namalovali. Děti si vybarvovaly tři mudrce, kteří přinesli Ježíškovi do Betléma zlato, kadidlo a myrhu. Podle středověké legendy těm nejvýznamnějším byla přisouzena jména Kašpar, Melichar a Baltazar.

12400978_1040631775994199_3253071726232877171_n
08.01.2016 18:37 | Autor: sk | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se