Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Termíny prázdnin ve školním roce 2018/2019

podzimní: 29. a 30. 10. 2018
vánoční: 22. 12. 2018 – 2. 1. 2019
pololetní: 1. 2. 2019
jarní: 4. 2. – 10. 2. 2019
velikonoční: 18. a 19. 4. 2019
hlavní prázdniny 29. 6. 2019 - 31. 8. 2019

Školní rok:
I. pololetí: 3. 9. 2018 – 31. 1. 2019
II. pololetí: 1. 2. 2019 – 28. 6. 2019

Ředitelské volno: 9. - 10.5. 2019
27.08.2018 19:45 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Ochrana dat GDPR

Vážení rodiče,
25. května 2018 vstupuje v platnost obecné nařízení Evropského parlamentu a rady EU 2016/679, o ochraně osobních údajů neboli GDPR.

Základní škola a Mateřská škola Osov, okres Beroun, jako správce osobních údajů zpracovává tyto údaje v níže uvedených případech.

Pro zajištění vedení dokumentace školy, v souladu s ustanovením § 28 zákona č. 561/2014 Sb., / školský zákon/ , ve znění pozdějších předpisů, zpracovává škola o žácích následující typy údajů:

Jméno a příjmení, rodné číslo (popřípadě datum narození, nebylo-li rodné číslo dítěti nebo žákovi přiděleno), státní občanství, místo narození, místo trvalého pobytu nebo místo pobytu na území České republiky, údaje o předchozím vzdělávání, datum zahájení vzdělávání ve škole, údaje o průběhu a výsledcích vzdělávání ve škole, vyučovací jazyk, údaje o znevýhodnění žáka, údaje o mimořádném nadání žáka, údaje o podpůrných opatřeních poskytovaných žákovi školou a o závěrech vyšetření uvedených v doporučení školského poradenského zařízení, údaje o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání a zdravotních obtížích, které by mohly mít vliv na průběh vzdělávání.

(více)
23.05.2018 21:20 | Autor: Jarmila Hanousková, sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Páťáci v novém

Naši páťáci se po vzájemné dohodě rozhodli, že si obléknou stejná třídní trička. Po dlouhém rozhodování a vybírání se nakonec shodli a koukněte, jak jim to sluší.

trika
27.10.2017 16:52 | Autor: sk | stálý odkaz


První školní denV pondělí 4. září opět ožila naše škola dětskými hlasy. Nejvýznamnější je tento den pro prvňáčky, kterým začíná nová etapa života! Dnes poprvé zavítalo do naší školy 21 PRVŇÁČKŮ. S úsměvem je očekávala jejich paní učitelka, která se na všechny své nové žáčky moc těšila.
A protože je první den ve škole velmi významný nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, sešli jsme se všichni společně v tělocvičně školy, kde všechny žáky přivítala paní ředitelka.
Prvňáčkům přejeme, ať se jim v nové škole líbí, ať mají ve své paní učitelce dobrou rádkyni i oporu a ať jsou bezva parta.Úspěšný školní rok a chuť jít do školy přejeme všem našim žákům, učitelům i ostatním pracovníkům. Rodičům prvňáčků přejeme hodně trpělivosti a pochopení zejména v okamžicích, kdy dětem nepůjde vše hned napoprvé.

2017-09

Více foto ZDE

S plnou polní-školní začínáme v úterý 5.září, kdy zahájí provoz i školní družina.
Prvňáčkům bude výuka v úterý a ve středu probíhat pouze dvě hodiny, tzn. 8,05 - 9,45. Následně mohou po dohodě využít školní družinu.
Druháci a třeťáci ještě v úterý odpolední vyučování mít nebudou.

04.09.2017 21:14 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Organizace školního roku 2017/2018 ( prázdniny)

Organizace školního roku 2017/2018
v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách

(více)
26.08.2017 12:35 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Poslední školní den školního roku 2016-2017

Zamykám, zamykám naši třídu, tabuli, pero, sešit, křídu...

Poslední školní den bývá vždy slavnostní událostí. Společně se sejdeme v tělocvičně, abychom se rozloučili ze školním rokem. Slavnostní oblečení všemu dodá ještě tu správnou atmosféru. Děvčata jsou naparáděná, ale i kluci se vyfešákují a co teprve paní učitelky.


Pravidelně odměňujeme všechny, kteří se během roku snažili výborně pracovat, reprezentovali školu v soutěžích nebo sbírali starý papír. Jsou vyhodnoceni nejlepší sběrači víček, hliníku, starého elektrozařízení a starých baterií.

Rozloučíme se s pátou třídou a popřejeme si krásné prázdniny. FOTO ZDE


posledniden2017

(více)
30.06.2017 20:20 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Sportovní den

Předposlední školní den jsem měli naplánován sportovní den. Protože už v noci přišla bouřka a veliký celodenní déšť, museli jsme sportovní disciplíny přesunout do školy. Naším sportovištěm se tak stala nejen tělocvična, ale i třídy a chodby. Těmto prostorám musely být sportovní disciplíny přizpůsobeny. Na provizorních stanovištích jsme soutěžili a prokazovali svou zručnost i obratnost.
Pozvání na sportovní den přijali žáci z hořovické základní školy. I přes vytrvalý déšť se k nám vydali, aby sehráli utkání ve vybíjené. Sehrálo se hned několik zápasů mezi 4. a 5.třídou s celkovým výsledkem 5:1 pro domácí.
Na závěr jsme poděkovali za návštěvu a odměnili soupeře malou sladkostí. DALŠÍ FOTO ZDE

sportovmiden
29.06.2017 22:09 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Vodní radovánky

Poslední dny školního roku se blíží a tak si naši školáci užívají poslední společné chvíle. Protože počasí bylo opravdu teplé, chodili jsme se osvěžit i na místní koupaliště. Voda sice není tak průzračná, ale příjemně osvěžující.
Ve středu jsme se vydali do nedaleké firmy Albixon a využili nabídky zařádit i v místních bazénech. Pořádně jsme si to užili, vydováděli se s nafukovacími žraloky i lehátky.
Ještě jednou děkujeme za pozvání.

albixon17
28.06.2017 22:05 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Návštěva sokolníka

Ve čtvrtek 15.6. se na školní zahradě objevilo hned několik dravých ptáků. Na návštěvu k nám přijel sokolník, aby nás seznámil se svými dravci a ukázal nám, jak se s nimi pracuje.
Ukázal nám sokola, výra velkého i malého kulíška.
Někteří odvážlivci si vyzkoušeli nasadit rukavici a podržet si skutečného dravce. Na závěr jsme se mohli některé z dravců vyfotit a pohladit si je.

Dravci
16.06.2017 22:24 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Školanda - den pátý a šestý

Pátý den jsme zahájili skřítkováním Plnili jsme týmové úkoly a a soutěžili.
Po obědě jsme se vydali na výlet do Železné Rudy. Nahlédli jsme do místního kostela a pak do environmentálního centra. Prohlédli jsme si výstavu věnovanou historii lyžování a v horním patře šumavské živočichy, rostliny a zajímavosti.
Protože bylo teplo, osvěžili jsme se kopečkovou zmrzlinou a pospíchali utratit poslední peníze, které nám rodiče dali. Zpáteční cesta nám rychle ubíhala a my už se těšili na večerní hodnocení a diskotéku.
Po večeři jsme se dozvěděli, který tým celé putování vyhrál. Vítězové jsme byli ale všichni, vždyť jsme vydrželi skoro týden bez maminek a tatínků. Na každého čekala odměna, medaile a diplom. Pak už jsme se vrhli do tance a užili si závěrečnou diskošku.
V sobotu ráno už jsme nemohli dospat. Rychle jsme i zabalili a naložili kufry, poklidili a naposledy si pohráli na hřišti. Pak už nás čekala cesta vlakem za našimi rodiči.
Školandu jsme si společně užili. Poděkování patří dětem, že vše tak dobře zvládly, paní učitelkám a všem, kteří nás podporovali a přispěli drobnými dárky a odměnami.
Sledujte naši fotogalerii.

Veliké poděkování patří OÚ Podbrdy za zapůjčení auta k odvozu kufrů a OÚ Nesvačily za financování cesty.
10.06.2017 20:00 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Školanda - den čtvrtý

Čtvrtý den jsme si trošku přispali. Dopoledne nás čekaly kvízy v týmu a společná práce na výrobě pohádkového skřítka. Na hřišti jsme vyrobili Snílka, Mechuru, Květinovou pannu a Květinovou vílu. Před obědem jsme si ještě pohráli na hřišti.
Po obědě jsme nasedli do vlaku a jeli směrem na Špičák. Tam jsme se po žluté turistické značce vydali na Černé jezero. Po dlouhé cestě jsme mohli obdivovat krásu ledovcového jezera.
Zpět jsme odměnili zmrzlinou na Špičáckém sedle a Pohádkovou stezkou jsme se vrátili zpět do chalupy.
08.06.2017 22:14 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Školanda - den druhý a třetí

Na školandě putujeme za skřítky. Druhý den jsme se proto vydali na Pohádkovou stezku a nějaké skřítky objevit.
Vlakem jsme se vydali na Špičák. Cesta byla sice krátká, ale o to víc zábavná. Jeli jsme totiž kilometrovým tunelem a pak se vydali na Špičácké sedlo. Tam nás čekala vstupní brána do Pohádkové stezky. Cestou jsme našli 12 skřítků a došli až k Pohádkové zahradě.
Večer jsme se naučili Brčálníkovou hymnu a šli spát, abychom načerpali síly na středeční výlet. Nové foto ZDE
Ráno jsme se opět vydali vlakem, ale tentokráte na opačnou stranu - do Klatov. Na místním náměstí jsme obdivovali výšku Černé věže a zamířili do Katakomb. Podzemí bylo trochu strašidelné, někdo se i bál místních mumií, ale paní průvodkyně nás ujistila, že je tu bezpečno. Po náročném zdolání 226 schodů Černé věže se nám naskytl parádní výhled po okolí. Další naše cesta vedla na radnici, kde jsme se v místní obřadní síni dozvěděli spoustu zajímavostí o městě karafiátů. Odměnou nám byl párek v rohlíku a pak už jsme mohli nakupoval v místních obchůdcích. Počasí si s námi zahrávalo, ale zvládli jsme vše parádně.
Cesta vlakem zpět rychle utekla a my si pak ještě stihli pohrát na dětském hřišti. foto zde
07.06.2017 22:44 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Cesta do Pohádky

Konečně jsme se dočkali. V pondělí ráno jsme se společně sešli na hořovickém nádraží. Sice se zpožděním, ale natěšení jsme se vydali do Pohádky. A kde Pohádku najdete? Uprostřed šumavských lesů, na Brčálníku.
Cesta vlakem rychle ubíhala a než jsme se nadáli, vystupovali jsme u penzionu Pohádka. Ubytovali jsme se a vydali se na obhlídku okolí.
Pravidelně se budeme našim čtenářům hlásit na našich stránkách a zde můžete sledovat AKTUÁLNÍ FOTO
05.06.2017 23:34 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Pověsti ve stodole

Dne 2.5.2017 jsme jeli do Čechovy stodoly, která je ve vesnici Buková u Příbrami.
Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Jedna šla vyrábět a druhá šla na prohlídku. Byla tam expozice o českých dějinách. Ve velké místnosti byly obrazy například praotce Čecha, Šemíka, Horymíra a dalších postav z českých dějin. Praotec Čech nám ke každému řekl pověst. Nakonec jsme šli jeskyní, ve které byly kameny a diamanty, za které jsme si mohli vyměnit pohled, záložku do knížky, kalendáříky a obrázky. Potom jsme šli vyrábět. Měli jsme na výběr zub z moduritu nebo srdíčko a ptáčky ze dřeva a korálků. Moc se nám to líbilo.
12.05.2017 16:43 | Autor: Děvčata z 5.třídy,sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Den ZeměNaše planeta oslavila svůj svátek. I my se snažili naší planetě popřát. V pondělí jsme se dali do práce. V 10 hodin jsme se společně sešli na školní zahradě vybaveni rukavicemi, montérkami a pracovním nářadím. Rozdělili jsme si úkoly a vrhli se do práce. Páťáci vykopali díry pro nové stromky a navozili zeminu. Čtvrťáci vypleli bylinkovou zahrádku, třeťáci a druháci vyhrabali a uklidili kolem živého plotu, prvňáci pomáhali se sběrem odpadků a společně si zasadili strom splněných přání.. Před polednem bylo hotovo a všichni jsme se sešli, abychom zasadili náš nový strom - lípu srdčitou.

Den Země417

Všichni si zaslouží pochvalu za vykonanou práci. Více foto NAJDETE ZDE
24.04.2017 21:29 | Autor: sk | stálý odkaz


Upozornění

Upozorňujeme na výskyt vší. Prosíme, prohlédněte dětem vlasy.
V případě výskytu neposílejte děti do školy dříve, než vlasy vyčistíte. Zabráníte tak dalšímu šíření.
Děkujeme.
02.03.2017 17:02 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Pololetní vysvědčení

Poslední lednový den patří ve všech školách hodnocení. Jinak tomu nebylo a ni v naší škole. Na tento den jsme se pečlivě připravovali, učili se, naslouchali a procvičovali. Některým se dařilo více, jiným méně, ale na každého čekala odměna v podobě vysvědčení.
Druháci se už od rána nemohli dočkat, čekal na ně hravý den. Nejdříve si zahráli na lékaře. V prvouce se učí o svém těle a o tom, jak si chránit své zdraví a bránit se nemocem. Vyzkoušeli si tedy základy první pomoci, ošetřovali zranění a seznámili se s lékárničkou. Šlo jim to skvěle.

2017-012

(více)
31.01.2017 21:00 | Autor: sk | stálý odkaz


Setkání s olympionikem

V pondělí jsme měli možnost přivítat v naší tělocvičně nejúspěšnějšího českého badmintonistu Petra Koukala. Petr přišel usměvavý, s velkým batohem plným raket a míčků.
Vyprávěl nám, jak se ke sportu dostal a dozvěděli jsme se, že badminton není žádný lehký sport. Je to neuvěřitelně náročné na postřeh a fyzickou zdatnost. Míček létá opravdu velmi rychle. S tím souvisela i tipovací soutěž. Jaká může být rychlost letícího míčku? Naše tipy byly různé - nejrychlejší míček letěl více jak 400km/hodinu. Petrovy míčky létaly rychlostí kolem 300km/hodinu. Vyprávěl nám i o účasti na olympiádách. Petr je účastník tří letních olympijských her.

Koukal1

Ačkoliv aktivní sportovec, nekuřák a muž na vrcholu sil, onemocněl a musel podstoupit operaci a následnou léčbu. Zvítězil a mohl tak na 30. letních olympijských hrách v Londýně přivést českou výpravu na úvodní ceremoniál s vlajkou v ruce.
Nám do ruky půjčil i své rakety a míčky a předvedl správný odpal. Nakonec rozdával své úsměvy do objektivů fotoaparátů a ochotně podepisoval své obrázky. Moc děkujeme, že si ve svém programu vyšetřil čas i na naše školáky.

Koukal
28.11.2016 22:10 | Autor: sk | 1 komentářů | stálý odkaz


Holka nebo kluk

Ve středu 2.11. navštívili naši školu herci z divadla ŠUS. Zahráli dětem představení Holka nebo kluk.
Divadelní představení se snažilo zábavnou pohádkovou formou zodpovědět na otázku, jak přichází dítě na svět, jak je to s početím dítěte, jeho prenatálním vývojem a narozením. Herci předvedli důležitost partnerských vztahů mezi rodiči, ale i mezi lidmi vůbec.
02.11.2016 22:19 | Autor: sk | stálý odkaz


Do obory za lesníkem

Prvňáci a druháci se chystali společně vypravit do dančí obory v Chlumci. Protože déšť neustával, museli zůstat ve škole. Ale i tak si dopoledne společně užili.
Paní učitelky pro ně připravily náhradní program, kde se dozvěděli spoustu zajímavostí z práce lesníka během celého roku, poznávali lesní zvířata i rostliny, soutěžili a založili si společný les, i když jen papírový.

rijen16

Společné práce teď zdobí školní chodby. Budeme doufat, že se počasí umoudří a do obory vyrazíme ještě teď na podzim.
05.10.2016 23:02 | Autor: sk | stálý odkaz


Organizace školnho roku 2016/2017

Období školního vyučování ve školním roce 2016/2017 začne ve všech školách ve čtvrtek 1. září 2016.
Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno v úterý 31. ledna 2017.
Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 30. června 2017.

Podzimní prázdniny připadnou na středu 26. října a čtvrtek 27. října 2016.
Vánoční prázdniny budou zahájeny v pátek 23. prosince 2016 a skončí v pondělí 2. ledna 2017. Vyučování začne v úterý 3. ledna 2017.
pololetní prázdniny připadnou na pátek 3. února 2017.
Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou 6. 3. – 12. 3. 2017
Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 13. dubna a pátek 14. dubna 2017.
Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 1. července 2017 do pátku 1. září 2017.

Ředitelské volno připadne na pátek 18.11. 2016.
29.08.2016 21:45 | Autor: sk | stálý odkaz


Hurá do školy:)

Hola, hola, škola volá:)) Prázdniny končí, školní rok 2016/2017 už brzy začíná...
Prázdniny se už blíží ke svému konci a někteří se nemohou dočkat, až usednou do školních lavic. Pro některé to bude první školní posezení.
Všichni se už těšíme na své kamarády, na povídání a vyprávění zážitků z prázdnin.
Letos se všichni společně sejdeme ve čtvrtek 1. září 2015.
Užívejte poslední dny prázdnin a brzy na viděnou se všemi školáky i jejich rodiči se těší všichni zaměstnanci ZŠ A MŠ Osov.
Aktuální informace o začátku školního roku budou na našich stránkách k dispozici co nejdříve.
28.08.2016 20:41 | Autor: sk | 1 komentářů | stálý odkaz


Divadlo o Karlu IV. a pasování páťáků

Předposlední den školního roku 2015/2016 jsme začali s Divadlem pod čepicí , které nás seznámilo s dětstvím a životem Karla IV. a o tom, co vše nechal vybudovat v naší zemi.

divadlo Karel

Poté následovalo pasování žáků páté třídy, které probíhalo v duchu doby Karla IV. Pasování se ujala Jana Šmardová, která jako Alžběta (Eliška) Pomořanská dávnou řečí páťákům popřála mnoho štěstí a úspěchů na druhém stupni základních škol a na gymnáziu. Žáci k ní chodili po jednom po červeném koberci a když k ní přišli, Eliška je po složení slibu pasovala medailí. Pasovány byly i třídní paní učitelky, paní vychovatelka a paní ředitelka. Žáci také na památku dostali pamětní list a balíček.

pasovani 2016

Žáci moc mile překvapili nynější třídní učitelku, které věnovali dárkový poukaz na masáž a nádherný dort, který společně snědí poslední den po rozdání vysvědčení. Na pasování se přišli podívat i rodinní příslušníci některých žáků. Moc děkujeme Janě Šmardové za krásnou a poutavou řeč a také všem, kteří s námi byli v tento významný den.

29.06.2016 22:54 | Autor: af, sk | stálý odkaz


Výlet do ZOO

I přes horké počasí se prvňáčci vydali do pražské ZOO. Prohlédli si dolní část zahrady. Obdivovali šelmy, gorilí mládě i obří želvy. Protože sluníčko opravdu hřálo, osvěžení v bazénku přišlo všem vhod.

zoo
27.06.2016 22:41 | Autor: sk | stálý odkaz


Exkurze na Titanic

Ve čtvrtek 17. března 2016 se žáci pátého ročníku vydali na vlastivědnou exkurzi na výstavu Titanic.

Ve výstavním pavilonu v Praze Letňanech jsme s obdrženým palubním lístkem nastoupili na legendární loď Titanic. Procházeli jsme jednotlivými místnostmi a v každé jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Získali jsme nové vědomosti ze světa techniky. Na stavbě lodi se podílelo mnoho různých řemeslníků a pomocných dělníků. Zaoceánský parník představoval luxus a bohatství, měl sloužit k přepravě cestujících a pošty z Evropy do Severní Ameriky. Nahlédli jsme do kajut jednotlivých tříd a všech prostor lodě. Prohlédli jsme si maketu lodě a shlédli film ze stavby. Během prohlídky žáci plnili vědomostní kvíz, který pro ně vytiskla paní učitelka a žáci si mohli správné odpovědi vyhledávat na lodi. Prohlídka trvala skoro tři hodiny, a tak další zajímavosti z našeho hlavního města jsme nestihli.
20.03.2016 21:03 | Autor: hj, sk | stálý odkaz


Pololetní vysvědčení

Někteří letošní prvňáčci dnes ani nemohli dospat. Ve školách je čekalo rozdávání jejich prvního pololetního vysvědčení. Stejně tomu bylo i v naší škole. Kluci i děvčata od září pilně pracovali. Učili se písmenka, skládali slova, počítali a učili se spoustu nového. Téměř všichni se mohli doma pochlubit samými jedničkami.
Ani ostatní školáci však neodešli s prázdnou. Vysvědčení čekalo na každého. Byla tak zhodnocena snaha a píle za celé první pololetí školního roku.
V pátek 29.1. nás čekají pololetní prázdniny. Přejeme, aby si je všichni užili ve zdraví a pohodě a v pondělí zase ahoj ve škole :)

zima 20163
28.01.2016 21:21 | Autor: sk | stálý odkaz


Fandíme hokeji

V pondělí 11.5. se páťáci vydali do O2 Arény v Praze. Jeli jsme na Mistrovství světa v ledním hokeji. Na programu byl zápas Německo x Rakousko. Cesta autobusem moc neutíkala, už jsme se nemohli dočkat. Dokonce jsme si ve třídě vsadili na vítěze celého MS, vklad bylo lízátko.
Ve škole jsme si při výtvarné výchově vyrobili transparenty a vlajky na látku a vyrazili jsme společně na zápas.

Hokej MS2015

(více)
16.05.2015 21:45 | Autor: T. Dolanská, Z. Fialová, K. Holá, J. Rejsek, K. Ku | 0 komentářů | stálý odkaz


Oznámení

Na žádost p. ředitele PROBO BUS p.Pitelíka prosíme rodiče, aby neparkovali v prostoru osovské zastávky autobusu (u školy) v době mezi 7.00 - 7.30 hod.
Důvodem je otáčení autobusu na pravidelné lince.

Děkujeme

M. Čabounová, starostka OÚ Osov
13.01.2015 22:38 | Autor: mč, sk | stálý odkaz


Máme nový altánek

Letošní školní rok nás čeká ve škole spousta novinek.
Mezi novinky patří i nový altán, který zdobí školní zahradu. Už jsme se na něj moc těšili. Vždyť jsme přikládli korunku po korunce ze školních i družinových jarmarků. Největší díl peněz ale přidal sponzorský dar, za který moc děkujeme.
Chybí už jen terénní úpravy kolem altánu, ale ty už zvládneme hravě sami. Děti v družině, pod vedením paní učitelky, přiloží ruku k dílu.
práce kolem altánu

09.09.2009 21:02 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se