Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Sběr kaštanů

Podzim je v plném proudu, a tak ve škole probíhá i tradiční sběr kaštanů. (více)
10.10.2019 16:44 | Autor: ph | stálý odkaz


Sběr papíru 25. 10. - 1. 11.

Během října budeme ve škole opět vybírat starý papír. (více)
10.10.2019 16:41 | Autor: ph | stálý odkaz


První den ve škole


V pondělí 2. září opět ožila naše škola dětskými hlasy, do naší školy se vypravilo 83 žáků. Někteří poprvé, jiní již poněkolikáté.Těm nejmladším začíná jejich první a těm nejstarším jejich poslední školní rok v naší škole!
Nejvýznamnější je tento den pro prvňáčky, kterým začíná nová etapa života! Dnes poprvé zavítalo do naší školy 17 PRVŇÁČKŮ. S úsměvem je očekávala jejich paní učitelka Jarmila Hanousková, která se na všechny své nové žáčky moc těšila.
A protože je první den ve škole velmi významný nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, sešli jsme se všichni společně v tělocvičně školy, kde všechny žáky přivítala paní ředitelka Soňa Kocmanová.
Prvňáčkům přejeme, ať se jim v nové škole líbí, ať mají ve své paní učitelce dobrou rádkyni i oporu a ať jsou bezva parta. Úspěšný školní rok a chuť jít do školy přejeme všem našim žákům, učitelům i ostatním pracovníkům. Rodičům prvňáčků přejeme hodně trpělivosti a pochopení zejména v okamžicích, kdy dětem nepůjde vše hned napoprvé.

02.09.2019 22:11 | Autor: sk | stálý odkaz


Slovo úvodem...

Vážení rodiče, milé kolegyně a žáci,

dnešním dnem naše škola opět ožila. Ožila rozličnými dospěláckými i dětskými hlasy, ale hlavně smíchem. Tomuto dni předcházela ale spousta hodin příprav, úklidu, malování, sekání i stěhování. Za hladký průběh všech příprav patří dík všem zaměstnancům školy.
První školní den je nejvýznamnějším dnem pro prvňáčky, kterým začíná nová etapa života! Všichni se na ně moc těšíme a jsme připraveni pomoci v jejich školních začátcích. Přejeme jim hodně úspěchů a také dostatek nových kamarádů. Rodičům prvňáčků přejeme spoustu trpělivosti a pochopení zejména v okamžicích, kdy dětem nepůjde vše hned napoprvé a podle jejich představ.
Významný je tento školní rok i pro naše páťáky, kteří se stávají průvodci svých mladších spolužáků. Na konci roku se s naší školou rozloučí. Věřím, že svým přístupem k učení získají pevné základy, na nichž budou moci budovat svoji úspěšnou budoucnost v jiné škole.
Úspěšný a pohodový školní rok, pevné zdraví, chuť chodit do školy, hodně nových poznatků, zajímavých zážitků a akcí, skvělých přestávek a kamarádů, co nejméně nezdarů a hodně úspěchů přeji samozřejmě všem našim žákům, učitelům i ostatním pracovníkům.
Věřím, že stejně jako v minulých letech se nám podaří plnit dané úkoly ku prospěchu všech. Bude k tomu potřeba nejen spolupráce nás všech – žáků, učitelů, rodičů i nepedagogických pracovníků, spolupráce se zřizovatelem a dalšími organizacemi, ale také dostatek sil a energie každého z nás. Vykročme tedy všichni tou správnou nohou do letošního školního roku 2019/2020.


Na spolupráci všech se těší

Mgr. Soňa Kocmanová, ředitelka školy
02.09.2019 21:22 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Organizace školního roku 2019/2020 (prázdniny)

Organizace školního roku 2019/2020
v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách

(více)
29.08.2019 12:35 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Hurá do školy!!!

Zahájení nového školního roku 2019 / 2020
Prázdniny se už blíží ke svému konci a někteří se už nemohou dočkat, až usednou do školních lavic.
Všichni se těšíme na své kamarády, na povídání a vyprávění zážitků z prázdnin.
Společně se sejdeme v pondělí 2. září v 8:05 hod. ve školní tělocvičně, kde slavnostně přivítáme všechny školáky, ale hlavně naše nové prvňáčky.
Žáci se dozví základní úvodní informace (výuka v prvním týdnu, rozvrh hodin, činnost školní družiny ), mohou si nahlásit svačiny a obědy ve školní jídelně.

V úterý a ve středu bude výuka v 1. třídě probíhat pouze do 9:45.Odpolední vyučování pro 2. a 3. třídu bude probíhat vždy v úterý, pro 4. a 5. třídu vždy ve čtvrtek, počínaje 10. 9. 2019

Na všechny děti se těší všichni pracovníci školy.

27.08.2019 22:24 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Pohodové prázdniny


Děkujeme všem za přízeň a přejeme krásné letní prázdniny a dovolené.
Naplňte je odpočinkem, spoustou příjemných a zajímavých zážitků a setkání. Načerpejte mnoho nových sil i pracovního a životního optimismu.
28.06.2019 22:26 | Autor: sk | stálý odkaz


Škola oslavila 35 let

V sobotu 15.6. oslavila naše škola 35.nerozeniny. Na oslavu si pozvala hudebníky Vandu a Standu, aby dětem i dospělým zpestřili parné odpoledne.
Na školní zahradě se konala velká zahradní párty, na které proběhlo i pasování předškoláků na školáky a loučení s páťáky, kteří byli pasování na šesťáky. Své umění předvedli i naši hudebníci nebo tanečníci. Rádi jsme přivítali i všechny bývalé a současné zaměstnance.

35 let školy

Všichni přítomní si mohli prohlédnout prostory školy, nahlédnout do kronik, vyzkoušet si resuscitaci na naší Andule, vyrobit si pamětní magnetku nebo se občerstvit.
Děkujeme všem přítomným, že i přes veliké horko na naši zahradu dorazili a mohli zavzpomínat na chvíle strávené ve škole.
Po ukončení této akce mohli všichni přejít do areálu Staré školy, kde probíhal hudební festival Osovský akord 2019.
Foto můžete vidět ZDE
15.06.2019 20:37 | Autor: sk | stálý odkaz


Školanda 2019

ORGANIZACE ŠvP BRČÁLNÍK

Termín: 16.6. – 21.6.2019
Odjezd: NEDĚLE 16.6. v 13,10h nádraží Hořovice
Sraz: ve12,15h na parkovišti před nádražím (uložení zavazadel)
Příjezd: PÁTEK 21.6.2016 v 14,50h opět nádraží Hořovice

adresa: ZDE

Zavazadla se budou nakládat na parkovišti u nádraží. Každý z rodičů si ručí za naložení zavazadla do připraveného auta.
V pátek 21. 6. okolo14,30h budou přivezena zavazadla před nádraží do Hořovic. Opět si rodiče ručí za vyzvednutí svých zavazadel.
Děti si převezmeme od rodičů ve 12,50h a odvedeme je na nástupiště.
Při odjezdu odevzdáte pí. učitelce:
- vyplněné Prohlášení zákonných zástupců (bezinfekčnost)
- kartička zdravotní pojišťovny (nebo její kopie)
- případně léky s jejich popisem užívání a se jménem dítěte

Do batohu na cestu dejte: svačinu, pití v plastové lahvi asi 0,5l (dobře těsnící, lahev budeme využívat na výlety), papírové kapesníky, prázdný igelitový sáček, peněženku.
Pokud bývá dítěti po cestě nevolno, podejte mu před cestou léky a informujte učitelku.
Mobilní telefony dětem s sebou raději nedávejte!!! Telefonujte nebo pište SMS na tel. pí učitelek. Pokud potřebujete s dětmi přeci jen pravidelně mluvit a telefon dětem dáte, pak platí daná pravidla: za případnou ztrátu či poškození telefonu nenese škola odpovědnost, rodiče berou na vědomí zásady používání mobilních telefonů (tzn. používání ve vymezeném čase, ve 20,30 hodin odevzdat vypnutý paní učitelkám)
07.06.2019 20:46 | Autor: sk | stálý odkaz


Den dětí u vojáků

Naši školáci přijali pozvání velitele 13.dělostřeleckého pluku na Den otevřených dveří v Jincích. U příležitosti oslav Dne dětí bylo v kasárnách uspořádáno zábavné dopoledne, kde byla představena vojenská technika, zbraně, ukázka vojenských zdravotníků nebo policistů. Vyvrcholením ukázky vojenské techniky byl přelet nadzvukových stíhacích letounů JAS-39 Gripen a následná ukázka bojových cvičení nebo přehlídka čestné stráže. Nechybělo ani malé občerstvení, skákací hrad nebo třpytivé tetování.
Společně jsme si dopoledne náramně užili. Děkujeme za pozvání.
Více foto ZDEVojáci JInce
30.05.2019 16:33 | Autor: sk | stálý odkaz


Odstávka el.proudu

V úterý 28.5. dojde k odstávce elektrického proudu. Výuka bude pouze omezená. V provozu nebude školní jídelna - svačiny a obědy budou odhlášeny.
Výuka i ŠD bude končit ve 12,40. Odpolední vyučování pro 2. a 3.třídu se přesouvá na čtvrtek 30.5.
21.05.2019 22:58 | Autor: sk | stálý odkaz


Seznam přijatých žáků

ZŠ a MŠ Osov, okres Beroun

Pro školní rok 2019/2020 byly přijaty děti s registračními čísly: 1 - 5, 7 - 8, 10 - 15, 18 - 19, 21 - 23.


V Osově, 8. dubna 2019

Jarmila Hanousková
08.04.2019 22:27 | Autor: sk | stálý odkaz


Beseda se spisovatelkou

Poslední lednový den se zpravidla hodnotí úspěchy za první pololetí školního roku. Rozdává se pololetní vysvědčení. Ani letos to v naší škole nebylo jinak. V tento dne naši školu také navštívila paní spisovatelka Michaela Fišarová.
Všichni jsme se moc těšili, že uvidíme naživo skutečnou spisovatelku. Přijela se svými knížkami, o kterých nám vyprávěla a její kamarád herec nám z nich zahrál krátké příběhy. Společně nám představili knížky A - Ž půjdeš do školy určenou pro předškoláky, knihu Kamínek, která vypráví kým vším kamínek může být. Velkým školákům představili veselou knížku Náš dvůr má tajemství a dobrodružnou knihu Kája a Claudie: Hra na štěstí.
Vyprávění bylo velice zajímavé a poučné.

beseda se spisovatelkou
31.01.2019 21:51 | Autor: sk | stálý odkaz


Bruslení v Hořovicích


Zima si k nám konečně našla cestu a tak konečně můžeme vyzkoušet nejrůznější zimní sporty. Aby naše brusle nezahálely, rozhodli jsme se vyrazit na zimní stadion na pořádnou ledovou plochu.

bruslení Hořo

Po vzájemné domluvě s dětmi jsme se vydali v rámci tělesné výchovy na zimní stadion do Hořovic. Veřejného bruslení se 24. ledna zúčastnilo na 45 bruslařů. Někteří se snažili co nejvíce bruslit, hrát hokej, soutěžit a mohli jsme zahlédnout i náznaky různých kreací, jako třeba piruety. Někteří si vzali na pomoc plastové hrazdičky, které pomáhaly držet stabilitu.

bruslení Hořo1

Pádů bylo také dost. Příjemně unaveni jsme ale odjížděli spokojeni. Výlet s bruslemi si určitě zopakujeme. Uvidíme, třeba se ještě vydáme i na ledovou plochu na místním koupališti.


Další foto ZDE

25.01.2019 21:57 | Autor: SK | stálý odkaz


Sešli jsme se v novém roce 2019

Zima už je zase tady, sníh se sype do zahrady….


Po vánočních prázdninách jsme se opět vrátili do školních lavic.
Abychom se společně pozdravili, sešli jsme se v tělocvičně. Paní ředitelka všem popřála úspěšný vstup do nového roku a pak už jsme společnými silami rozbalili dárečky, které nám Ježíšek nadělil pod naším stromečkem.

leden2019

V družině si tak můžeme zahrát nové super hry a při tělocviku trénovat s novými míči, švihadly nebo pálkami.
Prázdniny byly super, ale chybělo jim přeci jen něco .............. přeci sníh. Konečně jsme se ho dočkali, tak budeme doufat, že nám nějakou dobu vydrží a užijeme si zimních radovánek.
04.01.2019 18:26 | Autor: sk | stálý odkaz


Ředitelské volno


Ředitelka školy Mgr. Jarmila Hanousková vyhlašuje na pátek 23.11.2018 ředitelské volno ve všech budovách ZŠ a MŠ Osov.
Důvodem je havárie kotle a jeho výměna.
21.11.2018 15:41 | Autor: jh, sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Termíny prázdnin ve školním roce 2018/2019

podzimní: 29. a 30. 10. 2018
vánoční: 22. 12. 2018 – 2. 1. 2019
pololetní: 1. 2. 2019
jarní: 4. 2. – 10. 2. 2019
velikonoční: 18. a 19. 4. 2019
hlavní prázdniny 29. 6. 2019 - 31. 8. 2019

Školní rok:
I. pololetí: 3. 9. 2018 – 31. 1. 2019
II. pololetí: 1. 2. 2019 – 28. 6. 2019

Ředitelské volno: 9. - 10.5. 2019
27.08.2018 19:45 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Ochrana dat GDPR

Vážení rodiče,
25. května 2018 vstupuje v platnost obecné nařízení Evropského parlamentu a rady EU 2016/679, o ochraně osobních údajů neboli GDPR.

Základní škola a Mateřská škola Osov, okres Beroun, jako správce osobních údajů zpracovává tyto údaje v níže uvedených případech.

Pro zajištění vedení dokumentace školy, v souladu s ustanovením § 28 zákona č. 561/2014 Sb., / školský zákon/ , ve znění pozdějších předpisů, zpracovává škola o žácích následující typy údajů:

Jméno a příjmení, rodné číslo (popřípadě datum narození, nebylo-li rodné číslo dítěti nebo žákovi přiděleno), státní občanství, místo narození, místo trvalého pobytu nebo místo pobytu na území České republiky, údaje o předchozím vzdělávání, datum zahájení vzdělávání ve škole, údaje o průběhu a výsledcích vzdělávání ve škole, vyučovací jazyk, údaje o znevýhodnění žáka, údaje o mimořádném nadání žáka, údaje o podpůrných opatřeních poskytovaných žákovi školou a o závěrech vyšetření uvedených v doporučení školského poradenského zařízení, údaje o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání a zdravotních obtížích, které by mohly mít vliv na průběh vzdělávání.

(více)
23.05.2018 21:20 | Autor: Jarmila Hanousková, sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Vodní radovánky

Poslední dny školního roku se blíží a tak si naši školáci užívají poslední společné chvíle. Protože počasí bylo opravdu teplé, chodili jsme se osvěžit i na místní koupaliště. Voda sice není tak průzračná, ale příjemně osvěžující.
Ve středu jsme se vydali do nedaleké firmy Albixon a využili nabídky zařádit i v místních bazénech. Pořádně jsme si to užili, vydováděli se s nafukovacími žraloky i lehátky.
Ještě jednou děkujeme za pozvání.

albixon17
28.06.2017 22:05 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Den ZeměNaše planeta oslavila svůj svátek. I my se snažili naší planetě popřát. V pondělí jsme se dali do práce. V 10 hodin jsme se společně sešli na školní zahradě vybaveni rukavicemi, montérkami a pracovním nářadím. Rozdělili jsme si úkoly a vrhli se do práce. Páťáci vykopali díry pro nové stromky a navozili zeminu. Čtvrťáci vypleli bylinkovou zahrádku, třeťáci a druháci vyhrabali a uklidili kolem živého plotu, prvňáci pomáhali se sběrem odpadků a společně si zasadili strom splněných přání.. Před polednem bylo hotovo a všichni jsme se sešli, abychom zasadili náš nový strom - lípu srdčitou.

Den Země417

Všichni si zaslouží pochvalu za vykonanou práci. Více foto NAJDETE ZDE
24.04.2017 21:29 | Autor: sk | stálý odkaz


Upozornění

Upozorňujeme na výskyt vší. Prosíme, prohlédněte dětem vlasy.
V případě výskytu neposílejte děti do školy dříve, než vlasy vyčistíte. Zabráníte tak dalšímu šíření.
Děkujeme.
02.03.2017 17:02 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Setkání s olympionikem

V pondělí jsme měli možnost přivítat v naší tělocvičně nejúspěšnějšího českého badmintonistu Petra Koukala. Petr přišel usměvavý, s velkým batohem plným raket a míčků.
Vyprávěl nám, jak se ke sportu dostal a dozvěděli jsme se, že badminton není žádný lehký sport. Je to neuvěřitelně náročné na postřeh a fyzickou zdatnost. Míček létá opravdu velmi rychle. S tím souvisela i tipovací soutěž. Jaká může být rychlost letícího míčku? Naše tipy byly různé - nejrychlejší míček letěl více jak 400km/hodinu. Petrovy míčky létaly rychlostí kolem 300km/hodinu. Vyprávěl nám i o účasti na olympiádách. Petr je účastník tří letních olympijských her.

Koukal1

Ačkoliv aktivní sportovec, nekuřák a muž na vrcholu sil, onemocněl a musel podstoupit operaci a následnou léčbu. Zvítězil a mohl tak na 30. letních olympijských hrách v Londýně přivést českou výpravu na úvodní ceremoniál s vlajkou v ruce.
Nám do ruky půjčil i své rakety a míčky a předvedl správný odpal. Nakonec rozdával své úsměvy do objektivů fotoaparátů a ochotně podepisoval své obrázky. Moc děkujeme, že si ve svém programu vyšetřil čas i na naše školáky.

Koukal
28.11.2016 22:10 | Autor: sk | 1 komentářů | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se