Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Výlet do aquaparku v Berouně

Ve čtvrtek se několik malých sportovců ze sportovního zájmového odpoledne školní družiny vydalo do aquaparku v Berouně. Bazén jsme měli objednaný na čtrnáctou hodinu a tak jsme dobu čekání vyplnili prohlídkou vánočního náměstí v Berouně. Zde jsme mohli vidět ozdobený vánoční strom a dřevěný betlém. Bruslaři zde mohou využít ledovou plochu. Ten, kdo chce nakoupit vánoční zboží a občerstvit se, mže zajít na adventní trhy,kde je několik stánků.
V bazénu jsme pak řádili na tobogánech, skluzavkách, navštívili jsme jeskyni i vířivku. V dětském bazénku si zaplavala skupinka prvňáčků. Samozřejmě nemohlo chybět i občerstvení a malá odměna po plavání. Všichni jsme si sportovní odpoledne užili. Veliké poděkování patří panu Jančíkovi, který malým sportovcům věnoval volné vstupenky. Za pomoc s dětmi velice děkuji paní učitelce Kocmanové. Hana Jandíková
foto ZDE

foto bluetooth1
09.12.2017 08:29 | Autor: HJ, sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Zábavné odpoledne s čerticí

V pondělí 4. prosince 2017 odpoledne byli pozváni členové Veselého čtení do knihovny v Hostomicích. Vstupenkou na zábavné odpoledne s knihou byl čertovský řetěz. Na předchozím pondělním odpoledni jsme se do vyrábění papírového řetězu pustili a tak vznikl řetěz několik metrů dlouhý. Bonusem byl i čertovský oblek. Všichni žáci se převlékli do čertovského a brána pekla byla otevřena. V knihovně nás přivítala milá čertice, která nás celým odpolednem provázela. Malí čertíci nejprve vyluštili tajenku, která ukrývala název knihy od Jiřího Kahouna U všech čertů. Paní knihovnice nám krátkými ukázkami knihu představila, předčítala nám a ukázky doplňovala čertovskými historkami. Čertíci si vyzkoušeli darování sebraných hříšných duší házením do velkého pytle pro Lucifera. Naučili jsme se zpívat dvě čertovské písničky a nakonec jsme si všichni zatančili čertovský taneček. Milá čertice měla pro malé čertíky připravenou sladkou odměnu. Bylo to moc pěkné odpoledne s velmi bohatým programem. Velice děkuji paní knihovnici Ireně Lisé za příjemné odpoledne a žákům ze zájmového odpoledne Veselé čtení za úžasnou atmosféru. Hana Jandíková

ČERTOVSKÉ FOTO zde
05.12.2017 22:20 | Autor: HJ, sk | stálý odkaz


Skvělý výlet se čtením….

V pondělí 20. listopadu 2017 jsme byli na skvělém výletě se zájmovým odpolednem „Veselé čtení“. Šli jsme se podívat do knihovny do Osovce. Tam nám paní Bolinová vysvětlila, že když si budeme chtít půjčit knihu poprvé, dostaneme průkaz čtenáře. Mohli jsme si prohlédnout zajímavé knihy a časopisy. Všechny knihy byly krásné a zajímavé. Když jsme si prohlédli knihy, tak jsme šli na obecní úřad. Paní nám ukázala všechny prostory a mapu České republiky a jednotlivých krajů. Zaujala nás i velká fotografie Osova focená z letadla. Odpoledne se nám moc líbilo, rozloučili jsme se a poděkovali.
Kristýnka Červenková, 4. třída

foto bluetooth

Velice děkuji paní Bolinové, že nám věnovala svůj čas a ukázala nám místní knihovnu a obecní úřad. Poutavě nám vyprávěla zajímavosti o Osově. Děti moc chválila, protože pozorně poslouchaly a na vše neznámé se vyptávaly. Bylo to milé odpoledne. Hana Jandíková,vych.ŠD
foto z akce
21.11.2017 21:18 | Autor: Kristýnka Červenková, HJ, sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Zájmová odpoledne ŠD od října

Začínáme 2. října 2017

Zájmová odpoledne školní družiny pro přihlášené děti budou zahájena v pondělí 2. října.

PO - VESELÉ ČTENÍ 13,00 - 15,00 hod ( p. uč. Jandíková)
STŘ - TVOŘIVÉ RUČIČKY 13,00 - 15,00 hod ( p.uč. Toulová)
STŘ - KERAMIKA 13,00 - 15,00 ( p.Dvořáková)
CT - SPORTOVNÍ ČINNOSTI 13,00 - 14,40 hod ( p. uč. Jandíková)

Zájmová odpoledne ŠD jsou bez poplatku, keramika se platí 60,- za každou lekci.
Tvořivé ručičky a Keramika jsou organizovány jednou za 14, děti jsou rozdělené do skupin, které se budou pravidelně střídat.
26.09.2017 23:07 | Autor: hj, sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Vnitřní řád ŠD

Základní škola a Mateřská škola Osov, okres Beroun

VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY

Č. j. 2/2014
Vypracovala: Jandíková Hana
Projednáno a schváleno na pedagogické radě: 16. dubna 2014
Školská rada schválila: 22. 4. 2014
Účinnost ode dne: 1. 5. 2014
Aktualizováno a schváleno pedagogickou radou dne: 30. 8. 2017
(více)
13.09.2017 21:36 | Autor: HJ, sk | stálý odkaz


Soutěž o nejlepšího sběrače

Na velikonočních dílnách byla ukončena soutěž ve sběru vaječných pouchů.

Soutěže se zúčastnilo celkem 17 žáků, vybráno bylo 351 vaječných pouchů. Pouchy byly využity na velikonoční dekorace.

Velikonoce 20171

Vítězkou se stala Eliška Šmatláková ze čtvrté třídy s počtem 46 kusů. Dalšími oceněnými byli Lucinka Kafková, Radim Kubrycht, Evička Čiháková a Karolína Hůlová. Děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili. Na všechny zúčastněné čekala sladká odměna.

04.04.2017 21:05 | Autor: hj, sk | 0 komentářů | stálý odkaz


VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY

VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY

Č. j. 2/2014
Vypracovala: Jandíková Hana
Projednáno a schváleno na pedagogické radě: 16. dubna 2014
Školská rada schválila: 22. 4. 2014
Účinnost ode dne: 1. 5. 2014
Aktualizováno a schváleno pedagogickou radou dne: 30. 8. 2016

Obecná ustanovení
Na základě ustanovení §30 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů je vydána ředitelkou školy tato směrnice – vnitřní řád školní družiny (dále ŠD, družina).
ŠD se ve své činnosti řídí zejména vyhláškou MŠMT č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů.

Plné znění dokumentu je k dispozici ve ŠD. (více)
06.09.2016 23:04 | Autor: hj, sk | stálý odkaz


Šikovné ručičky

Celý školní rok navštěvovaly děti ze školní družiny kroužek Šikovné ručičky. Pod jejich ručkamai vznikalo mnoho zajímavých výrobků. Vyráběly z různých materiálů a naučily se některé techniky. Z papíru si vyrobily draka, peněženku, zimní sovičku, velikonočního zajíčka a motýla. Připravily výzdobu na podzimní spaní ve škole, kdy udělaly duchy ze záclony a vodního skla. Před vánocemi si domů odnesly krásného andělíčka.

sikovne rucicky

Upletly si košíčky z pedigu, pracovaly se samotvrdnoucí hmotou. Technikou decoupage si ozdobily květináče, dlaždičky a také si tuto techniku vyzkoušely na textil. Na čarodějnice si vytvořily z látky a přírodnin svoje čarodějnice. Z ponožek vznikly krásné stonožky. Také recyklovaly staré pet lahve a pod jejich ručičkami vznikl tučňák a ptačí budka. Barvami na textil si ozdobily tašky a trička. Pro své rodiče udělaly fotorámeček a pro maminky přáníčko. Děti byly moc šikovné a všechny výrobky se jim moc povedly a odnesly si je domů. Děkuji dětem za krásné chvíle při tvoření.
25.06.2015 21:51 | Autor: sš,sk | stálý odkaz


Režim dne ve ŠD

REŽIM DNE ŠKOLNÍ DRUŽINY (více)
14.09.2008 22:21 | Autor: jandha | 0 komentářů | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se