Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Vybíjená v Litni

První letní den byla naše škola pozvána na turnaj ve vybíjené do Litně. Z každé třídy jel jeden chlapec a jedna dívka, ze čtvrté třídy mohl jet pouze jeden hráč. Takže sedmičlenné družstvo bojovalo a obhajovalo titul z minulých let. Bohužel nás tlačil čas a my jsme museli opustit turnaj předčasně. V základní skupině jsme skončili na druhém místě. Obdrželi jsme tedy diplom jen za účast. Tetínské škole blahopřejeme k prvnímu místu a přenecháváme jí putovní pohár na jeden rok. Děkujeme všem žákům za vzornou reprezentaci školy.
24.06.2018 21:21 | Autor: jandha, sk | stálý odkaz


Štafetový pohár

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 se vybraní žáci naší školy zúčastnili Štafetového poháru v Hořovicích. Soutěž škol pořádal Domeček Hořovice. V běhu na 100m a 200m ve štafetě soutěžilo šest škol okresu Beroun. Na prezentaci jsme dostali startovní čísla a čísla na smíšené štafety. Doplňkovými disciplínami, ve kterých se soutěžilo, byl hod medicinbalem, skok z místa a skol daleký. V těchto soutěžích jednotlivců jsme získali dvě zlaté medaile, jednu stříbrnou a jednu bronzovou. Atmosféra závodu byla úžasná, jen počasí nám moc nepřálo. Mladým sportovcům to ale nevadilo, protože celý náš tým měl velkou radost z výhry svých spolužáků. Školu vzorně reprezentovali Matěj Loskot, Bára Vaňatová, Fanda Kačírek, Lucinka Kafková, Ondra Rejzek, Vašík Routa, Nela Sajdlerová, Bára Votavová, Viktor Packa, Jakub Netesal, Kája Sedláková, Sonička Vaňatová, Jakub Piskáček, Luboš Fousek, Lucka Packová a Eliška Šmatláková. Všem sportovcům patří velký dík za vzornou reprezentaci školy a sportovní chování po celou dobu závodu.

foto bluetooth7
26.04.2018 20:55 | Autor: jandha, sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Recitační soutěž

V pátek 2.3. proběhlo ve školní tělocvičně základní kolo recitační soutěže. Přihlášení chlapci a děvčata přednesli naučené básně před ostatními dětmi. Ty pak přidělovaly hlasy jednotlivým soutěžícím. Do dalšího kola postoupili Jenda Zálešák, Jony Černý, Kristýnka Červenková a Luboš Fousek.
Jenda, Kristýnka a Luboš reprezentovali naši školu v recitační soutěži v Lochovicích. Velice se snažili, ale na umístění ve velké konkurenci to nestačilo.Okresní kolo soutěže proběhlo na ZŠ v Lochovicích, všem jsme drželi pěsti.
20.03.2018 21:20 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Matematický Klokan

Pravidelně se naši školáci zúčastňují evropské soutěže MATEMATICKÝ KLOKAN.
Mohou si tak ověřit svůj důvtip a postřeh.

Vůbec totiž nezáleží na tom, jaký je kdo počtář, ale jak se umí soustředit, číst, uvažovat a přemýšlet.
Čtvrťáci a páťáci soutěží v kategorii Klokánek a třeťáci s druháky v kategorii Cvrček, která sice není součástí evropské soutěže, ale protože soutěžíme rádi, zapojili jsme se i do této kategorie.
Všem řešitelům blahopřejeme.
20.03.2018 21:12 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Vybíjená v Litni

Po roce je opět u nás ve škole……

Poslední květnový den se žáci naší školy zúčastnili turnaje ve vybíjené malých škol. Pozvání jsme přijali od liteňské školy, která je pravidelným pořadatelem turnaje. Účast přislíbilo celkem šest škol, ale nakonec o putovní pohár, který věnovala tetínská škola, soutěžilo pět škol. Loni jsme o putovní pohár přišli, když jsme skončili jsme na hezkém druhém místě.

vybíjená Liteň

Z každé třídy soutěžili chlapec a dívka, ale pouze jeden čtvrťák. Sportovci byli od rána netrpěliví, Luboš, náš kapitán, nás povzbuzoval, že si bude šetřit ruce na těžký skleněný pohár pro vítěze. Cesta za vítězstvím ale nebyla vůbec jednoduchá. Síly soupeřů byly vyrovnané a nám nezbývalo nic jiného, než bojovat do konce. Domluvili jsme se, že budeme hrát hlavně fair play. Hráči byli natěšeni na vítězství, které po bojích bylo na spadnutí. Postoupili jsme do semifinále a pak jsme hráli velké finále. Finálový souboj ve stanoveném čase byl vyrovnaný a tak nakonec o výhře rozhodla náhlá „smrt“-míč kapitána. Všichni jsme se radovali z vítězství. Bylo hezké, že nám i soupeři blahopřáli. Po roční přestávce bude opět pohár stát na čestném místě v naší škole. Poděkování za vzornou reprezentaci naší školy patří Danče Čonkové, Fandovi Kačírkovi, Nele Sajdlerové, Filipovi Štáralovi, Kájině Sedlákové, Standovi Holému a Lubošovi Fouskovi.

Více foto UVIDÍTE ZDE :
31.05.2017 21:28 | Autor: hj, sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Druháci vyrazili za poznáním

Druháci se společně vydali do Všeradic, aby zde navštívili místní galerii. Zámecký dvůr Všeradice vyhlásil dětskou výtvarnou soutěž s tématikou vaření - Jak vařila Magdalena. A jak vařila místní rodačka a další zajímavosti z jejího života nabízí Galerie a muzeum M. D. Rettigové. Děti si vyzkoušely interaktivní výstavu s bylinkami, prohlédly si nádobí i starodávné kredence, kuchařské knihy, nářadí, nástroje i další zajímavosti.
Po prohlídce si společně pohráli na místním hřišti a navštívili mateřskou školu, kterou někteří z nich dříve navštěvovali. Po návratu do školy se každý dal do práce, aby jeho obrázek byl co nejzdařilejší. Doufáme, že se naše výtvarná díla budou porotě líbit.
22.03.2017 21:42 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Atletická všestrannost

Po delší odmlce se naše škola zúčastnila soutěže škol okresu Beroun v atletické všestrannosti. Soutěž se konala na stadionu Lokomotivy Beroun, kam dorazilo 15 škol a nebylo lehké vybojovat prvenství. Z každé školy bojovalo 10 nejlepších žáků, z každé třídy dívka a kluk. Za své výkony sportovci získávali cenné body, které se jednotlivým školám připisovaly. Soutěžilo se v běhu na 50m, skoku dalekém a v hodu kriketovým míčkem. Než výpočetní středisko sečetlo všechny body, využili jsme chvilku k relaxaci na dětském hřišti u stadionu. Děti si užily nové průlezky, skotačily na lodi, prošly se v hradu, zahrály si domino, mohly skládat velkoplošné puzzle a vylézt na lanovou věž. Po vyhlášení vítězů jsme šli do města pro sladkou odměnu za sportovní výkony. Naše škola se umístila na 12. místě.

atletika1

Školu reprezentovali: Domča Loskotová, Filip Štáral, Kája Sedláková, Viktor Packa, Kája Hůlová, Vojta Štěpán, Kačka Zimová, Milan Slánský, Hanča Zimová a Jindra Kubíček. Velice všem děkuji za úžasné sportovní výkony a vzornou reprezentaci školy
10.06.2016 21:40 | Autor: hj, sk | 0 komentářů | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se