Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Vybíjená v Litni

Po roce je opět u nás ve škole……

Poslední květnový den se žáci naší školy zúčastnili turnaje ve vybíjené malých škol. Pozvání jsme přijali od liteňské školy, která je pravidelným pořadatelem turnaje. Účast přislíbilo celkem šest škol, ale nakonec o putovní pohár, který věnovala tetínská škola, soutěžilo pět škol. Loni jsme o putovní pohár přišli, když jsme skončili jsme na hezkém druhém místě.

vybíjená Liteň

Z každé třídy soutěžili chlapec a dívka, ale pouze jeden čtvrťák. Sportovci byli od rána netrpěliví, Luboš, náš kapitán, nás povzbuzoval, že si bude šetřit ruce na těžký skleněný pohár pro vítěze. Cesta za vítězstvím ale nebyla vůbec jednoduchá. Síly soupeřů byly vyrovnané a nám nezbývalo nic jiného, než bojovat do konce. Domluvili jsme se, že budeme hrát hlavně fair play. Hráči byli natěšeni na vítězství, které po bojích bylo na spadnutí. Postoupili jsme do semifinále a pak jsme hráli velké finále. Finálový souboj ve stanoveném čase byl vyrovnaný a tak nakonec o výhře rozhodla náhlá „smrt“-míč kapitána. Všichni jsme se radovali z vítězství. Bylo hezké, že nám i soupeři blahopřáli. Po roční přestávce bude opět pohár stát na čestném místě v naší škole. Poděkování za vzornou reprezentaci naší školy patří Danče Čonkové, Fandovi Kačírkovi, Nele Sajdlerové, Filipovi Štáralovi, Kájině Sedlákové, Standovi Holému a Lubošovi Fouskovi.

Více foto UVIDÍTE ZDE :
31.05.2017 21:28 | Autor: hj, sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Druháci vyrazili za poznáním

Druháci se společně vydali do Všeradic, aby zde navštívili místní galerii. Zámecký dvůr Všeradice vyhlásil dětskou výtvarnou soutěž s tématikou vaření - Jak vařila Magdalena. A jak vařila místní rodačka a další zajímavosti z jejího života nabízí Galerie a muzeum M. D. Rettigové. Děti si vyzkoušely interaktivní výstavu s bylinkami, prohlédly si nádobí i starodávné kredence, kuchařské knihy, nářadí, nástroje i další zajímavosti.
Po prohlídce si společně pohráli na místním hřišti a navštívili mateřskou školu, kterou někteří z nich dříve navštěvovali. Po návratu do školy se každý dal do práce, aby jeho obrázek byl co nejzdařilejší. Doufáme, že se naše výtvarná díla budou porotě líbit.
22.03.2017 21:42 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Recitační soutěž 2017

Ve čtvrtek 2.3. proběhlo v naší tělocvičně školní kolo recitační soutěže. Předcházela jí třídní kola, ze kterých vzešli nejlepší recitátoři. Chlapci a děvčata přednesli své básně před ostatními spolužáky. Ti pak přidělovali hlasy jednotlivým soutěžícím. V každé kategorii si děti vybraly dva nejlepší.


V první kategorii (2.-3.třída) zvítězila Lenička Jureková a Sonička Vaňatová. Ve 2. kategorii (4.-5.třída) zvítězili Kačka Zimová a Luboš Fousek.


Do dalšího kola postupují Viktor Packa, Lenka Jureková, Kačka Zimová a Lucka Packová.
Okresní kolo soutěže proběhne na ZŠ v Lochovicích. Všem budeme držet pěsti.

Fotografie z akce: ZDE
02.03.2017 20:34 | Autor: sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Atletická všestrannost

Po delší odmlce se naše škola zúčastnila soutěže škol okresu Beroun v atletické všestrannosti. Soutěž se konala na stadionu Lokomotivy Beroun, kam dorazilo 15 škol a nebylo lehké vybojovat prvenství. Z každé školy bojovalo 10 nejlepších žáků, z každé třídy dívka a kluk. Za své výkony sportovci získávali cenné body, které se jednotlivým školám připisovaly. Soutěžilo se v běhu na 50m, skoku dalekém a v hodu kriketovým míčkem. Než výpočetní středisko sečetlo všechny body, využili jsme chvilku k relaxaci na dětském hřišti u stadionu. Děti si užily nové průlezky, skotačily na lodi, prošly se v hradu, zahrály si domino, mohly skládat velkoplošné puzzle a vylézt na lanovou věž. Po vyhlášení vítězů jsme šli do města pro sladkou odměnu za sportovní výkony. Naše škola se umístila na 12. místě.

atletika1

Školu reprezentovali: Domča Loskotová, Filip Štáral, Kája Sedláková, Viktor Packa, Kája Hůlová, Vojta Štěpán, Kačka Zimová, Milan Slánský, Hanča Zimová a Jindra Kubíček. Velice všem děkuji za úžasné sportovní výkony a vzornou reprezentaci školy
10.06.2016 21:40 | Autor: hj, sk | 0 komentářů | stálý odkaz


Výtvarná soutěž s knihovnou

Pravidelně se naši žáci účastní výtvarných soutěží, které vyhlašuje Městská knihovna Hostomice.
Jarní soutěž byla pojmenována O dvanácti měsících aneb Rok v obrazech.
Výherci:

I. kategorie 1. – 2.třída

1. místo Halfarová Bára
Kellerová Valerie

2. místo Vaňatová Soňa

II. kategorie 3. – 4. třída

1. místo Packová Lucie
Hůlová Karolína
Zimová Kateřina
Slánský Milan

2. místo Bartová Anna
Kremlová Viktorie Anna

III. kategorie 5.třída

1.místo Langhansová Nicol

Výhercům blahopřejeme.
12.05.2016 21:22 | Autor: sk | stálý odkaz


Hlídka mladých zdravotníků

Ve středu 22. dubna 2015 se pět žáků z naší školy zúčastnilo soutěže „Mladých zdravotníků“ v Králově Dvoře. Samotné soutěži předcházelo několik lekcí první pomoci pod vedením paní vychovatelky Jandíkové. Páťáky téma první pomoci moc nezaujala a postupně účast v soutěži vzdávali. Nakonec jsme vybrali mezi čtvrťáky, kteří se zhostili ošetřování na jedničku. Po odborné stránce přišla mezi žáky paní Racková z ČČK v Berouně, která s nimi doladila ještě nějaké nedostatky.

Zdravověda2015

(více)
22.04.2015 21:55 | Autor: HJ, sk | 1 komentářů | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se