Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. (Petronius)

Mc Donald's Cup

Letošního 22. ročníku školního fotbalového turnaje Mc Donald's Cup se naše škola zúčastnila s týmem mladších (1. a 2. třída) i starších (4. a 5. třída) žáků. A kluci si vedli velmi dobře.
V Hořovicích se konalo ve středu 24. dubna okrskové kolo. Kluci se na něj poctivě připravovali a jejich úsilí se vyplatilo. Jak ti mladší, tak starší žáci se dostali z druhého místa ve skupině do semifinále. Tam poměřili síly s těmi nejlepšími z Hořovicka a z krásného 4. místa postoupili do okresního kola turnaje, které proběhlo v pátek 26. dubna v Berouně. Kluci bojovali statečně a žádnému z týmů nedali nic zadarmo. Ve velmi silné konkurenci se nám už další postup ze skupiny nepodařilo uhrát, přesto všichni naši fotbalisté zaslouží veliký obdiv za podaný výkon.
Děkujeme rodičům, kteří nás přijeli podpořit přímo na hřiště, i všem ostatním, co nám drželi palce. Více fotoZDE

fotbal2019

27.04.2019 07:33 | Autor: Petra Hanousková, sk | stálý odkaz

Soutěž mladých zdravotníků

Dne 24. 4. 2019 se konala v Králově Dvoře soutěž mladých zdravotníků. Naše škola se na soutěž přihlásila, ale předcházela tomu dlouhá příprava žáků. Většinou se na soutěž připravují nejstarší žáci, ale protože ve stejný den byla i sportovní soutěž ve fotbale, reprezentovali školu i naše čtvrťačky. Parta dívek se připravovala ve školní družině dvakrát týdně po chvilkách, ale každá informace byla cenná. Došlo i na praktické procvičování první pomoci. Školu navštívil i zkušený lektor ČČK z Berouna a žákům informace o první pomoci doplnil. Získané znalosti žákyně zúročily na soutěži . Z devíti družstev okresu Beroun se naše děvčata umístila na krásném druhém místě. Druhé místo je moc pěkné, stříbrný pohár a bezvadné odměny moc našim děvčatům slušely. Velké poděkování patří kapitánce Kristýnce z páté třídy , která děvčata dovedla na stupně vítězů. Dále děkuji čtvrťačkám Nele, Julince, Domče a Valince. Více foto ZDE

zdravotní soutěž
24.04.2019 21:31 | Autor: Hana Jandíková, sk | stálý odkaz

Štafetový pohár

V úterý se vydalo družstvo 16 běžců na atletický stadion do Hořovic. Osovští školáci se vydali měřit své síly v atletických disciplínách jako je běh na 100 a 200metrů, skok z místa a hod medicinbalem. Štafetový běh si vyzkoušeli jak mladší závodníci tak i velcí a v posledním závodě vytvořili štafety smíšené. I když nevybojovali cenné medaile, naši školu reprezentovali ve velké konkurenci velice dobře. Více foto ZDE">ZDE

stafetový pohár2019

23.04.2019 21:21 | Autor: sk | stálý odkaz

Recitační soutěž 2019

Ve čtvrtek 2.3. proběhlo v naší tělocvičně školní kolo recitační soutěže. Předcházela jí třídní kola, ze kterých vzešli nejlepší recitátoři. Chlapci a děvčata přednesli své básně před ostatními spolužáky. Ti pak přidělovali hlasy jednotlivým soutěžícím. V každé kategorii si děti vybraly tři nejlepší recitátory.

V první kategorii (2.-3.třída) zvítězil Jára, Nora a Vojta. Ve 2. kategorii (4.-5.třída) zvítězili Vašík, Jenda a Iva.

Okresní kolo soutěže proběhne na ZŠ v Lochovicích. Všem budeme držet pěsti.
14.03.2019 16:31 | Autor: sk | stálý odkaz

Vybíjená v Litni

Po roce je opět u nás ve škole……

Poslední květnový den se žáci naší školy zúčastnili turnaje ve vybíjené malých škol. Pozvání jsme přijali od liteňské školy, která je pravidelným pořadatelem turnaje. Účast přislíbilo celkem šest škol, ale nakonec o putovní pohár, který věnovala tetínská škola, soutěžilo pět škol. Loni jsme o putovní pohár přišli, když jsme skončili jsme na hezkém druhém místě.

vybíjená Liteň

Z každé třídy soutěžili chlapec a dívka, ale pouze jeden čtvrťák. Sportovci byli od rána netrpěliví, Luboš, náš kapitán, nás povzbuzoval, že si bude šetřit ruce na těžký skleněný pohár pro vítěze. Cesta za vítězstvím ale nebyla vůbec jednoduchá. Síly soupeřů byly vyrovnané a nám nezbývalo nic jiného, než bojovat do konce. Domluvili jsme se, že budeme hrát hlavně fair play. Hráči byli natěšeni na vítězství, které po bojích bylo na spadnutí. Postoupili jsme do semifinále a pak jsme hráli velké finále. Finálový souboj ve stanoveném čase byl vyrovnaný a tak nakonec o výhře rozhodla náhlá „smrt“-míč kapitána. Všichni jsme se radovali z vítězství. Bylo hezké, že nám i soupeři blahopřáli. Po roční přestávce bude opět pohár stát na čestném místě v naší škole. Poděkování za vzornou reprezentaci naší školy patří Danče Čonkové, Fandovi Kačírkovi, Nele Sajdlerové, Filipovi Štáralovi, Kájině Sedlákové, Standovi Holému a Lubošovi Fouskovi.