Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Recitační soutěž 2019

Ve čtvrtek 2.3. proběhlo v naší tělocvičně školní kolo recitační soutěže. Předcházela jí třídní kola, ze kterých vzešli nejlepší recitátoři. Chlapci a děvčata přednesli své básně před ostatními spolužáky. Ti pak přidělovali hlasy jednotlivým soutěžícím. V každé kategorii si děti vybraly tři nejlepší recitátory.


V první kategorii (2.-3.třída) zvítězil Jára, Nora a Vojta. Ve 2. kategorii (4.-5.třída) zvítězili Vašík, Jenda a Iva.


Okresní kolo soutěže proběhne na ZŠ v Lochovicích. Všem budeme držet pěsti.
14.03.2019 16:31 | Autor: sk | stálý odkaz


Školanda 2019

Na základě předběžného zájmu byly dětem rozdány přihlášky na školandu. Společně byly rozdány další dokumenty k vyplnění a průvodní dopis. Kapacita míst je zcela zaplněna.
Platbu je možné uskutečnit pouze hotově ve škole od pondělka 18.2. do pátku 15.3.2019.
Prosíme rodiče, kdo by měl možnost a byl by ochotný zajistit odvoz zavazadel na školandu, aby nás informoval. Děkujeme.
08.03.2019 22:11 | Autor: sk | stálý odkaz


Hra o přežití - Minecraft

Program pro třeťáky a čtvrťáky se zaměřuje na základní poznatky z přírodopisu a zeměpisu. V rámci hry lze zažít dobrodružství prostřednictvím principů světoznámé počítačové hry Minecraft. Program využívá oblíbené stavební prvky této hry, pomocí kterých dětem vysvětluje zákonitosti přírody, vysvětluje rozdíly mezi hrou a realitou. Co o tom čtvrťáci napsali?
Domča:
Jedná se o akci, která děti učí spolupracovat. Konala se 6.3. od 10,00 do 12,00 a učila děti důvěřovat si. Tato hra je zaměřena na přírodovědný program o Minecraftu. Děti velice bavila minihra builder. Hrála se s malými krychličkami jako v Minecraftu. Každý měl svou truhlu, do které se neměl podívat. Děti zjistily i jméno tvůrce Minecraftu a jeho životní příběh. Jeho postava se jmenovala Noč. Jednou šel do práce a tam zjistil, že o ní přišel. Tak si sbalil obrázek maminky a oblíbený hrneček, tužku a šel domů. Svět venku mu přišel moc krutý a tak si vymyslel svůj vlastní svět. Lektorka se jmenovala Veronika a byla fajn. A tak vznikl Minecraft. Více foto ZDE

Minecraft

Vašík, Vítek, Tobiáš, Ondra R.:
Hra byla zaměřena na to, abychom si procvičili přírodovědu a matematiku. Měli jsme odhadnout kolik je kostek v bedně, kterou nám dala paní Veronika. Hra se nám líbila v tom, že jsme měli možnost stavět z kostek a jmenovala se speed builder.

07.03.2019 20:58 | Autor: čtvrťáci,sk | stálý odkaz


První pomoc s Markem

V pondělí zastavila před školou záchranka. Naštěstí si nikoho neodvezla, ale přivezla záchranáře Marka a jeho obřího medvěda.
První pomoc se záchranářem Markem je naučné představení, které má za úkol připravit děti na situace ohrožující zdraví, při nichž by si měly umět poradit.
Marek Hylebrant, vedoucí školitel Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje, učí děti, jak si poradit v situacích, kdy je třeba zavolat záchrannou službu a někoho ošetřit. S pomocí figuranta – velkého plyšového medvěda Filipa – dětem názorně ukazuje, jak na řeznou ránu, zlomeninu nebo i na zástavu dechu. Mladým divákům radí i rozličné mnemotechnické pomůcky, které jim snáze pomohou ve stresových situacích. Nechyběla ani prohlídka sanitky a její siréna. Další foto ZDE

první pomoc s Markem
05.03.2019 19:28 | Autor: sk | stálý odkaz


Veselé zoubky 2019


Každým rokem se naše škola zapojuje do preventivního programu „ Veselé zoubky“, který společnost Drogerie dm připravuje pro prvňáčky. Nejprve jsme si při hodině prvouky povídali o důležitosti ústní hygieny, jak jsou pro nás zdravé zuby důležité, jak fungují a jak o ně pečujeme. Pak jsme si na interaktivní tabuli splnili různé úkoly, doplňovali do přesmyček, spojovali obrázky a naučili jsme se z jakých částí se skládá zub a co je to zubní kaz. Také jsme se dozvěděli, kolikrát denně si máme čistit zuby a jak často máme navštěvovat zubního lékaře. Bylo to velmi zajímavé a všem žákům se to moc líbilo. Potom jsem si rozdali pracovní listy a společně jsme plnili jednotlivé úkoly. Odměnou za splněné úkoly byla pro žáky taštička se zubní pastou, kartáčkem, přesýpacími hodinami a balíček žvýkaček, samolepka se správným čištěním zubů.

Veselé zoubky2019

Na pohádku už nám nezbyl čas, při další hodině prvouky budeme pokračovat , podíváme se na slíbenou pohádku „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Nakonec si namalujeme, co je pro nás a pro naše zuby vhodné a dobré. Všichni žáci byli z projektu nadšení, moc děkujeme firmě dm drogerie za nápaditý projekt. Další fotoZDE
26.02.2019 22:00 | Autor: jandha,sk | stálý odkaz


Karnevalový rej masek

Únor je ve znamení převleků a karnevalů. Ve většině okolních vesnic probíhá masopustní průvod a veselí.

V pátek se naše škola zaplnila roztodivnými bytostmi. Našla by se tu strašidla i kostlivci, víly a čarodějky, pár tanečnic, vojáci, kočky i čertice a celá skupina filmových hrdinů. Společně si zařádili při tanci, vzali do kola i koště a zasoutěžili si. karneval

Při promenádě se všechny masky představily. Během soutěží si všichni zažili i novinovou koulovačku nebo mohli zkusit taneční kreace podle členů tanečního kroužku. V bombonovém dešti si každý mohl ulovit nějakou dobrotu.
Kolem poledne se masky odmaskovaly, ale i po skončení karnevalu vládla pohodová atmosféra, dopoledne uteklo jako voda. Další foto ZDE
23.02.2019 20:17 | Autor: sk | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se