Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Školanda - den čtvrtý

Čtvrtý den byl ve znamení lvů. Čekal nás celodenní výlet do Srní. Po vydatné snídani jsme vyrazili autobusem do Návštěvnického centra Srní za živými vlky.
Po naučné stezce jsme došli až k vlčímu výběhu. Abychom je nevyplašili, museli jsme být hodně potichu. A také se nám to povedlo. Viděli jsme tři spící vlky. Na konci stezky se s námi přišlo rozloučit hned deset vlků ze čtrnácti. Byla to parádní podívaná. Trochu nás ale překvapila bouřka a déšť.
Po večeři jsme malovali týmová zvířata, zpívali a soutěžili v kvízu.
Foto můžete vidět ZDE
19.06.2019 21:28 | Autor: sk | stálý odkaz


Školanda - den třetí

Třetí den ve znamení tetřeva jsme si parádně užili. Dopoledne jsme soutěžili ve štafetách, hráli evoluci a plnili úkoly v týmech. Po obědě jsme se vlakem vydali na Špičák. Protože vlak měl velké zpoždění, soutěžilo se i na zastávce. Nemohli jsme se dočkat, až zajedeme do dlouhého tunelu pod Špičáckým sedlem.
Na Špičáku na nás vykoukla velká sjezdovka a tak jsme vyjeli na vrchol lanovkou. Pro někoho to bylo úplně první svezení. Naskytl se nám parádní výhled na Šumavu. Vystoupali jsme po 135 schodech na rozhlednu. Byla to paráda. Hledali jsme pak úkoly Zajíce a došli až k Čertovu jezeru, kde jsme si svlažili nožky. Výlet byl prostě cool.
Foto prohlédněte ZDE
18.06.2019 22:12 | Autor: sk | stálý odkaz


Školanda - den druhý

Dnešní den byl ve znaku rysa. Rozdělili jsme se do týmů, hledali svoje zvířecí maskoty a zkoušeli táhnout za jeden provaz.
Docela se nám dařilo....získali jsme první body do etapové hry. Vymysleli si společné pokřiky. Protože rys dobře vidí, používali jsme při soutěžích nejvíce zrak a pozorovací schopnosti. Vydali jsme se na naučnou stezku kolem Brčálníku. V nohách máme 7 kilometrů a tak jsme večer odpočívali při zpívání.

Více foto zde
17.06.2019 20:19 | Autor: sk | stálý odkaz


Školanda - den první

Ahoj z Pohádky.....
V neděli vyjelo 44 školáků na školandu do Pohádky.....Vlakem jsme cestovali na Šumavu, na Brčálník, do penzionu Pohádka. Cesta vlakem rychle ubíhala. I přesto, že na trati byla výluka a cestou jsme trochu zmokli, ubytovali jsme se v horském areálu Brčálník.
Prohlédli jsme si okolí, poučili se o bezpečnosti a užili si první společný den.
Fotoreportáž můžete sledovat ZDE
17.06.2019 13:42 | Autor: sk | stálý odkaz


Škola oslavila 35 let

V sobotu 15.6. oslavila naše škola 35.nerozeniny. Na oslavu si pozvala hudebníky Vandu a Standu, aby dětem i dospělým zpestřili parné odpoledne.
Na školní zahradě se konala velká zahradní párty, na které proběhlo i pasování předškoláků na školáky a loučení s páťáky, kteří byli pasování na šesťáky. Své umění předvedli i naši hudebníci nebo tanečníci. Rádi jsme přivítali i všechny bývalé a současné zaměstnance.

35 let školy

Všichni přítomní si mohli prohlédnout prostory školy, nahlédnout do kronik, vyzkoušet si resuscitaci na naší Andule, vyrobit si pamětní magnetku nebo se občerstvit.
Děkujeme všem přítomným, že i přes veliké horko na naši zahradu dorazili a mohli zavzpomínat na chvíle strávené ve škole.
Po ukončení této akce mohli všichni přejít do areálu Staré školy, kde probíhal hudební festival Osovský akord 2019.
Foto můžete vidět ZDE
15.06.2019 20:37 | Autor: sk | stálý odkazTechmania Plzeň

Malí vědci ze třetí a čtvrté třídy se vydali prozkoumat svět vědy a vesmíru. Vyrazili společně na exkurzi do Plzně. Historické budovy plzeňské Škodovky se zde proměnily v moderní centrum vědy a techniky - Techmánii. S vtipem představuje základní přírodní jevy a zákony, seznamuje se světem vědy a techniky a láká k experimentování. Naši školáci se vydali prozkoumat naše smysly.
Pod vedením lektorky vyzkoušeli fungování lidského těla na sobě samých. Zjistili například, jak dobrý mají hmat, jak rychle běží nebo si ověřili svůj sluch. Všechny své schopnosti mohli poměřit se zvířaty v interaktivní expozici Člověk a zvíře.
Měli možnost prohlédnout si u další expozice.
V čem se liší atmosféra, či gravitace na Marsu oproti našemu domovu - Zemi? Proč se Marsu přezdívá Rudá planeta? Uzvedli bychom na Marsu auto? Ve vědecké show se vydali raketou na Mars a měli možnost ji společně prozkoumat. V 3D Planetáriu si prohlédli vesmírné expozice. Užili si tak spoustu zábavy, ale i vědeckého poznání.
Foto lze prohlédnout ZDE

Techmania Plzen
14.06.2019 20:08 | Autor: sk | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se