Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. (Petronius)

Halloweenský rej se spaním

Po podzimních prázdninách jsme se všichni těšili. Čekal nás totiž Halloweenský rej nebo jak tomu říkáme my - den strašidel a duchů.
Konečně jsme se dočkali. Naše další společné nocování ve škole je tu.
Někdo může namítnout, že v Čechách tento svátek neslavíme. Ale už od 1. třídy se učíme anglicky a měli bychom vědět, jaké tradice se dodržují v anglicky mluvících zemích.

halloween_skupinka3
Letos se zapojili všichni, od prvňáčků až po páťáky. Ve třídách jsme vyráběli dýně, strašidla a duchy, četli o původu tohoto svátku, vymýšleli I strašidelné příběhy, počítali začarované příklady. Zkrátka celé vyučování bylo strašidelné.
I když je tento svátek spíše znám v Americe, Anglii a v některých zemích v Evropě, my se na něj už moc těšili. Oprášili jsme strašidelné kostýmy, napekli strašidelné buchty, připravili si lampionky a spacáky. Nocování ve škole nás prostě baví.
Rychle jsme si připravili ve třídách strašidelná doupata na spaní. Po dramatickém převlékání zaplavili školu roztodivné příšery, dovádivá strašidla, kouzelné čarodějnice, kočky, dýně a hrůzu nahánějící zombík a duchové.

Ve strašidelně vyzdobené tělocvičně nás čekalo divadelní představení Kočky našly dýni v síni. Zazpívali jsme si, dozvěděli se, proč se svátek slaví, jaké k němu patří symboly a to dokonce v angličtině.
Pak se nás ujala milá čarodějnice, která nás anglicky naučila dlabat dýně. Moc se nám všem povedly. Vystavili jsme si je před školou, aby nám svítily na cestu při lampionovém průvodu. Vydali jsme se na krátký průvod za starou vydlabanou dýní. Tu jsme našli v altánu pod světýlky duchů a dýní. Za odvahu nás čekala sladká odměna.
Už jsme s nemohli dočkat diskotéky. Na závěr jsme se rozloučili a zalezli si do spacáků.
Aby se nám lépe usínalo, podívali jjsme se na pohádku na dobrou noc.
Ráno nás čekaly diplomy za odvahu a my se shodli na tom, že jsme si to společně parádně užili.
Děkujeme maminkám i babičkám za sladké i slané buchtičky, které jsme mohli posnídat. Tak zase za rok. Happy Halloween!

Další obrázky z akce najdete na tady.
03.11.2019 22:02 | Autor: skKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se