Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. (Petronius)

Hra o přežití - Minecraft

Program pro třeťáky a čtvrťáky se zaměřuje na základní poznatky z přírodopisu a zeměpisu. V rámci hry lze zažít dobrodružství prostřednictvím principů světoznámé počítačové hry Minecraft. Program využívá oblíbené stavební prvky této hry, pomocí kterých dětem vysvětluje zákonitosti přírody, vysvětluje rozdíly mezi hrou a realitou. Co o tom čtvrťáci napsali?
Domča:
Jedná se o akci, která děti učí spolupracovat. Konala se 6.3. od 10,00 do 12,00 a učila děti důvěřovat si. Tato hra je zaměřena na přírodovědný program o Minecraftu. Děti velice bavila minihra builder. Hrála se s malými krychličkami jako v Minecraftu. Každý měl svou truhlu, do které se neměl podívat. Děti zjistily i jméno tvůrce Minecraftu a jeho životní příběh. Jeho postava se jmenovala Noč. Jednou šel do práce a tam zjistil, že o ní přišel. Tak si sbalil obrázek maminky a oblíbený hrneček, tužku a šel domů. Svět venku mu přišel moc krutý a tak si vymyslel svůj vlastní svět. Lektorka se jmenovala Veronika a byla fajn. A tak vznikl Minecraft. Více foto ZDE

Minecraft

Vašík, Vítek, Tobiáš, Ondra R.:
Hra byla zaměřena na to, abychom si procvičili přírodovědu a matematiku. Měli jsme odhadnout kolik je kostek v bedně, kterou nám dala paní Veronika. Hra se nám líbila v tom, že jsme měli možnost stavět z kostek a jmenovala se speed builder.


07.03.2019 20:58 | Autor: čtvrťáci,sk


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se