Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Abeceda peněz

Naši čtvrťáci se zapojili do projektu České spořitelny Abeceda peněz.
Cílem projektu je zvýšit finanční gramotnost. Děti se naučí interaktivní a hravou cestou zažít svět podnikání.  Zapojením do programu děti získají jedinečnou příležitost naučit se přemýšlet o správě vlastních financí, podnikání a společné práci. Celému projektu předcházela exkurze na pobočce České spořitelny v Berouně.
Čtvrťáci si založili minifirmu Osovští šikulové a začali společně vyrábět výrobky s jarní a velikonoční tematikou. Třída se jim už plní výrobky, které pod jejich šikovnýma rukama postupně vznikají.
Na celý projekt dohlíží manažerka projektu Mgr. Řežábková, která se na děti přijela podívat s ředitelkou berounské pobočky. Zkontrolovala účetní knihu i výrobky a děti pochválila.
Na závěr projektu budou své výrobky nabízeli na jarmarku. který se konal ve čtvrtek 11.dubna na pobočce ČS v Berouně od 14,30 - 16,30 hodin.
Na jarmark se všichni pečlivě připravovali. Byly vytvořeny prodejní skupiny a každý měl na starost prodej daných výrobků. Nechyběla ani kavárna. Každý za svůj nákup získal malou pozornost a kávu zdarma.
Pulty se pomalu vyprazdňovaly a Osovští šikulové netrpělivě čekali na výslednou částku. Tu mohli také příchozí návštěvníci tipnout v tipovací soutěži. Celková částka jejich společného výdělku byla 10000,- Kč. Už teď se všichni těší na společný výlet.
Děkujeme všem rodičům i ostatním návštěvníkům za jejich nákupy a pomoc s realizací celého projektu.
Další foto ZDE

Jarmark 11.4
12.04.2019 20:58 | Autor: sk


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se