Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. (Petronius)

Abeceda peněz

Naši čtvrťáci se zapojili do projektu České spořitelny Abeceda peněz.
Cílem projektu je zvýšit finanční gramotnost. Děti se naučí interaktivní a hravou cestou zažít svět podnikání.  Zapojením do programu děti získají jedinečnou příležitost naučit se přemýšlet o správě vlastních financí, podnikání a společné práci. Celému projektu předcházela exkurze na pobočce České spořitelny v Berouně.
Čtvrťáci si založili minifirmu Osovští šikulové a začali společně vyrábět výrobky s jarní a velikonoční tematikou. Třída se jim už plní výrobky, které pod jejich šikovnýma rukama postupně vznikají.
Na celý projekt dohlíží manažerka projektu Mgr. Řežábková, která se na děti přijela podívat s ředitelkou berounské pobočky. Zkontrolovala účetní knihu i výrobky a děti pochválila.
Na závěr projektu budou své výrobky nabízeli na jarmarku. který se konal ve čtvrtek 11.dubna na pobočce ČS v Berouně od 14,30 - 16,30 hodin.
Na jarmark se všichni pečlivě připravovali. Byly vytvořeny prodejní skupiny a každý měl na starost prodej daných výrobků. Nechyběla ani kavárna. Každý za svůj nákup získal malou pozornost a kávu zdarma.
Pulty se pomalu vyprazdňovaly a Osovští šikulové netrpělivě čekali na výslednou částku. Tu mohli také příchozí návštěvníci tipnout v tipovací soutěži. Celková částka jejich společného výdělku byla 10000,- Kč. Už teď se všichni těší na společný výlet.
Děkujeme všem rodičům i ostatním návštěvníkům za jejich nákupy a pomoc s realizací celého projektu.
Další foto ZDE

Jarmark 11.4
12.04.2019 20:58 | Autor: sk


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se