Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Mobilní planetárium

Dnes se v naší tělocvičně nafoukl obrovský kopulovitý stan. Všichni jsem nakukovali a byli moc zvědaví, co nás v něm čeká.
Většinou za poznáním a vědou jezdíme my, ale tentokrát ona přijela za námi. Do školy přijelo mobilní planetárium a přivezlo s sebou cestu ke hvězdám i k vědě. První mobilní kino u nás promítá aktivní vzdělávací filmy a našlo cestu i do naší školičky.
Při vstupu do obřího stanu možná měl někdo obavy, ale jakmile jsme si lehli, nad našimi hlavami se objevila hvězdná obloha a obavy byly tytam.
Postupně se v mobilním planetáriu vystřídaly všechny třídy, dorazily i děti ze školky. Bylo to úžasné, leželi jsme pohodlně na žíněnkách i polštářích, zachumlaní do dek. Koukali nad sebe jako na nebe a pozorně jsme poslouchali.

foto bluetooth5

Menší děti viděly pohádkové cestování po souhvězdích zvěrokruhu při hledání Slunce. Ti starší cestovali sluneční soustavou, seznámili se s nám nejbližšími nebeskými tělesy nebo se dozvěděli zajímavosti o koloběhu vody v přírodě. Školáci zjistili, jak velké je Slunce, jak je daleko i jak vypadají planety sluneční soustavy zblízka.
Pro všechny to byl opravdu velký zážitek.

01.03.2018 21:18 | Autor: skKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se