Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Veselé zoubky 2018V letošním školním roce jsme se v rámci prevence našeho zdraví zapojili s prvňáčky do projektu drogerie dm „Veselé zoubky“. Naši prvňáčci si mohli vyzkoušet, jak správně pečovat o svůj chrup. Nejprve jsme se společně podívali na příběh „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Povídali jsme si o správném čištění zubů a nejenom čištění, ale i co našim zubům prospívá a naopak škodí.
Do tohoto preventivního programu je zapojeno více než 900 základních škol po celé České republice a jak její název napovídá, jeho tématem je správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu.
Pro prvňáčky bylo připraveno hned několik úkolů a Hurvínek s Máničkou hravou formou ukázali, proč je důležité se o zoubky dobře starat.
V hodině pracovali s počítačovým výukovým programem na prevenci zubního kazu. Žákům se práce s počítačem velmi líbila a tak nenásilnou formou získávali spousty vědomostí.
Největší překvapení přišlo v závěru projektu. Za správné vyplnění a zvládnutí všech dalších úkolů si děti domů odnesly preventivní taštičku s produkty péče o chrup.

veselé zoubky2018
22.02.2018 15:43 | Autor: skKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se