Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Vánoční besídka 2017


Každoročně se v předvánočním shonu snažíme naše maminky, tatínky, babičky, dědečky, tetičky i strýčky na chvíli zastavit a při našem vystoupení je trochu pobavit.
I letos jsme nacvičili vánoční besídku, kde jsme básničkami, písničkami, koledami i tanečky provedli časem Vánoc.
V adventním čase jsme ukázali své umění a snad i trochu pobavili plnou tělocvičnu posluchačů a diváků, ale i bývalých žáků.

vánoční besídka2017

Ve čtvrtek 21. prosince se k večeru začala sjíždět řada rodičů, prarodičů a širokého příbuzenstva našich žáků, aby zhlédli připravenou vánoční besídku, nakoupili si na tradičním jarmarku a poseděli u kávy či čaje s pohoštěním.
Vše vypuklo v 16.30, kdy besídku uváděli žáci z 5. třídy. Postupně zvali na svá vystoupení žáky ze všech tříd.Prvňáčci si na svou školní premiéru natrénovali písničky, druhác několik krátkých říkanek a zatančili, třeťáci zarecitovali, zazpívali a vytvořili malý orchestr, čtvrťáci předvedli Betlém, páťáci zahráli na ozvučné trubky a přednesli několik vtipných básniček. Naši malí muzikanti zahráli na trubky, klarinet, piano a kytaru. V závěru vystoupili všichni a zanotovali píseň Lední šou. Tréma byla veliká, ale povedlo se a při závěrečné veselé písničce se všichni pobavili a nejednomu diváku se vykouzlil úsměv na tvářích. Všem dětem patří poděkování za skvělé výkony a paní učitelkám za trpělivost při zkouškách. Bylo jí občas opravdu třeba.

Za odměnu se děti se posilnily perníkem a limonádou a pak se všichni přesunuli na náš vánoční jarmark, kde byla připravena řada výrobků, které jsme s dětmi vyráběli. Role prodavačů se ujali opět naši nejstarší žáci - páťáci. Nabízeli zboží, usmívali se na zákazníky a možná právě díky tomu se většina výrobků prodala. Naše výrobky se určitě budou vyjímat v nejednom domě. A jak by také ne, vždyť se nám moc povedly.


Většina rodičů si pak poseděla v jídelně při kávě, ochutnávala cukroví, které děti také vyráběly a využili chvilku klidu v předvánočním shonu k posezení a popovídání se známými lidmi.
V lednu bude možné objednat a zakoupit záznam celé besídky na DVD nebo na flash z dílny Martina Zimy Zima-video.

FOTO zde
22.12.2017 17:59 | Autor: skKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se