Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

ADVENT V PLZNI A VÝLET ZA LOUTKAMI

Dne 14.12.2017 se páťáci v rámci svých objevných výletů za poznáním toho, v čem jsou čeští mistři skutečně dobří a proslulí, vydali na návštěvu Muzea loutek v Plzni. Zde si prohlédli spoustu cenných exponátů, mezi nimi např. loutky českého obrozence Matěje Kopeckého. Dozvěděli se něco o tradici kočovných loutkových divadel a seznámili se obrosvkým množstvím práce a dychtivého zapálení, které je a bylo nutné k tomu, aby každá z přítomných loutek ožila a rozveselila malé i velké diváky. Neméně přínosné bylo i vyprávění o Josefu Skupovi a jeho nejznámějších dětech – Spejblovi a Hurvínkovi, jimž je zasvěcen celý jeden sál. V letošním roce si mj. připomínáme 125. výročí narození tohoto mistra a 60. let od jeho úmrtí.

Vrcholem celé prohlídky bylo pak seznámení se s různými typy loutek a možnost stát se na chvíli skutečnými loutkoherci a pokusit se oživit marionetty a sehrát s nimi vlastní příběh na opravdovém jevišti! To se páťákům velmi líbilo a bylo těžké je z jeviště dostat dolů!

Prosinec 2017

Poté jsme společně zavítali na plzeňské Náměstí Republiky, kde nás zachvátila vánoční atmosféra v plném proudu, všudypřítomná vůně pečených kaštanů, podmanivé melodie vánočních koled i neutichající cinkání na andělský zvonek!

Foto ZDE
15.12.2017 22:40 | Autor: I.Val.,skKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se