Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Nebojme se tmy se Světluškou

Stalo se již tradicí, že na podzim ve škole společně přespáváme. Letos jsme se sešli ve středu 8.11., v době, kdy se ve většině obcí konají slavnosti světel. Letošním spaním nás prováděly právě Světlušky.

V tělocvičně jsme přivítali malé herce z dětské skupiny Světlušky pod vedením Jany Šmardové, kteří nám zahráli představení Cesta za světlem. Společně jsme přemohli pavouka Stracha a připomněli si správné lidské vlastnosti.
Pak už jsme rozsvítili naše barevná světýlka - lampiony a vydali se na večerní průvod světýlek. Počasí nám sice moc nepřálo a několik lampionů pod dešťovými kapkami nevydrželo, ale čekalo na nás překvapení. Školu ozdobila asi stovka balonků. Do obří pavučiny jsme odhodili špatné vlastnosti a pavouka Stracha se přestali bát. Odvážlivci se vydali na stezku odvahy pro barevné světýlko.

spaní2017

Pak už jsme se po třídách uložili do spacáků a usínání si zpříjemnili pohádkou.
Ráno jsme si pochutnali na koláčích a pak se sešli v tělocvičně, abychom si celou akci zhodnotili. Většině se spaní líbilo a už se těší na další. Na závěr jsme si mohli něco přát a svá tajná přání vyslat vypuštěním balónků k oblakům. Věříme, že se tajná přání vyplní.
Děkujeme maminkám Radima Kubrychta a Michala Hanka za výborné zákusky ke snídani.

FOTOREPORTÁŽ K PROHLÉDNUTÍ ZDE


09.11.2017 20:56 | Autor: skKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se