Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Skřítkování 2016


Již tradičně na podzim připravujeme akci s nocováním ve škole.....................Letos jsme putovali za podzimními skřítky

2016-10

Vydali jsme se autobuśem na prohlídku zámku v Mníšku pod Brdy, kde se prý skřítkové ukrývají a my je společně hledali. Našli jsme jich hned několik, hodné, ale i ty zlobivé. Nechyběl třeba Zádveřník, Kredencovník, Šmoulinka, Krbovník,Parádnice a další skřetové a elfové. Protože nám počasí přálo, prošli jsme se po zámeckém parku a zavítali do místní cukrárny. Ve škole jsme si pak skřítky společnými silami vyrobili. Vchod naší školy teď zdobí celá skřítkovská rodina.

2016-101


Posilněni večeří od maminek, jsme si přichystali ve třídách skřítkovské pelíšky a vydali se na světýlkový průvod. Na cestu nám svítily lucerny i lampiony. Cestou jsme potkali skřítka Školníka, kterého jsme písničkou rozveselili. Za odměnu nám prozradil, že na školní zahradě najdeme něco na zub. Pak už jsme se rozběhli do svých pelíšků a uložili se k sladkému snění. Vyslechli jsme skřítkovské čtení na dobrou noc a podívali se na pohádku. Po snídani jsme se sešli v tělocvičně, abychom si celou akci zhodnotili. Všem se naše skřítkování líbilo a už se těší na další.

2016-102
20.10.2016 21:47 | Autor: sk


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se