Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Divadlo o Karlu IV. a pasování páťáků

Předposlední den školního roku 2015/2016 jsme začali s Divadlem pod čepicí , které nás seznámilo s dětstvím a životem Karla IV. a o tom, co vše nechal vybudovat v naší zemi.

divadlo Karel

Poté následovalo pasování žáků páté třídy, které probíhalo v duchu doby Karla IV. Pasování se ujala Jana Šmardová, která jako Alžběta (Eliška) Pomořanská dávnou řečí páťákům popřála mnoho štěstí a úspěchů na druhém stupni základních škol a na gymnáziu. Žáci k ní chodili po jednom po červeném koberci a když k ní přišli, Eliška je po složení slibu pasovala medailí. Pasovány byly i třídní paní učitelky, paní vychovatelka a paní ředitelka. Žáci také na památku dostali pamětní list a balíček.

pasovani 2016

Žáci moc mile překvapili nynější třídní učitelku, které věnovali dárkový poukaz na masáž a nádherný dort, který společně snědí poslední den po rozdání vysvědčení. Na pasování se přišli podívat i rodinní příslušníci některých žáků. Moc děkujeme Janě Šmardové za krásnou a poutavou řeč a také všem, kteří s námi byli v tento významný den.


29.06.2016 22:54 | Autor: af, sk


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se