Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Svatomartinské spaní


Stalo se již tradicí, že na podzim ve škole přespáváme. Letos jsme se sešli ve čtvrtek 5.11., abychom si připomenuli nadcházející svátek sv.Martina.
Seznámili jsme se s legendou, vyslechli jsme příběh o rytíři Martinovi. Vyrazili jsme na vycházku ke koňské ohradě. Měli jsme možnost koně nakrmit, ale i si je pohladit. Protože se začalo stmívat, vrátili jsme se do školy, abychom si připravili třídy na spaní.

sv

Čekaly na nás výtvarné dílny, ve kterých jsme si vyrobili bílého koně a svatomartinské husy. Posilněni večeří od našich maminek jsme si společně rozsvítili svatomartinská světýlka a vydali se na průvod Osovem. Cestou jsme vyhledávali obrázky se svatomartinskou legendou. V parku na nás čekalo překvapení. Svatý Martin nás přišel pozdravit. Dokonce nám prozradil, že se tam ukrývá i poklad. Společnými silami a za světla lampionů se nám podařilo poklad najít. Byl plný zlatých podkoviček pro štěstí.
Pak už jsme se vydali zpět do školy, abychom si zalehli do připravených spacáků.

sv1

Součástí našeho společného nocování byla vyhlášena i soutěž o svatomartinské laskominy. Hlasováním bylo rozhodnuto, že nejlepšími laskominami jsou podkovičky od Terezky Krákorové, husí vejce od Stáníka Holého a svatomartinské husy od Lukáše Randáka.
Maminkám i babičkám moc děkujeme. Na všech laskominách jsme si pochutnali u snídaně i u svačiny. Tak zase za rok.
06.11.2015 21:01 | Autor: skKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se