Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. (Petronius)

Studijní pobyt v Londýně

V polovině září vyjela skupina13 žáků z řad páťáků a čtvrťáků na studijní cestu do Velké Británie. Škola získala financování tohoto projektu z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, který je zaměřen i na výuku cizích jazyků.
Na naše školáky čekala dlouhá cesta autobusem do francouzského Calais, kde se trajektem dostali do anglického Doveru. Celý den pak mohli obdivovat krásy Londýna, zejména Westminsteru, Big Ben, Trafalgar Squer, Buckinghamský palác atd. Vše si pak prohlédli z výšky obřího kola London Eye. Navečer děti čekal těžký úkol - domluvit se s anglicky mluvící rodinou, kde byly ubytovány. Na všechny čekalo přátelské přivítání a první večeře.

London  2015
Ráno se všichni společně sešli a vyrazili za dalším poznáváním. Tentokráte do školního centra, kde na ně čekaly anglicky mluvící lektorky Angela a Debbie. Po celé dopoledne děti konverzovaly na daná témata spolu s dalšími studenty. Odpoledne pak strávily ve filmových atelierech Harry Potter Studios. K vidění byly rekvizity ze známých filmů, kulisy, kostýmy. Školáci si vyzkoušeli létání na nimbusu, jízdu vlakem do Bradavic a cestou sbírali razítka do speciálních pasů. Byl to neskutečný zážitek, se kterým jsme se opět vraceli k našim rodinám.
Další den, po společné konverzaci, obdržel každý certifikát o absolvování kurzu se svým hodnocením. Odpoledne jsme se vydali na prohlídku městečka Brighton s oblázkovou pláží a navštívili mořské akvárium Sea Life Center. Zde byla k vidění spousta mořských živočichů. Na zpáteční cestě do rodin jsme zavítali k Bílým útesům do Seven Sisters Country Park, abychom si mohli nasbírat mušličky a kamínky pro štěstí.
Pátý den jsme trávili v Londýně. Prohlídka začala návštěvou muzea voskových figurin Md. Tussaud´s, kde jsme obdivovali spoustu osobností ze světa sportu, zábavy i politiky. Vyzkoušeli jsme si místní metro a dojeli k Toweru. Prozkoumali jsme Tower Bridge, obdivovali jachty i královskou loď a tunelem pod řekou Temží se přesunuli do Greenwich. U Královské observatoře jsme si nařídili přesný čas a na nultém poledníku si vyzkoušeli stát každou nohou na jiné polokouli.
Na vyhlídce jsme se rozloučili s hlavním městem a vydali se na dlouhou cestu zpět domů. Prospali jsme se a ještě jsme si stihli zasoutěžit při vědomostním kvízu a získat tak pěkné ceny.
Cesta to byla náročná, ale bohatá na nové zkušenosti, ale hlavně plná nezapomenutelných zážitků.


20.09.2015 21:18 | Autor: sk


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se