Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Návštěva Senátu

Naše škola přijala pozvání pana senátora Jiřího Oberfalzera a společně jsme navštívili Senát Parlamentu České republiky.
Vstoupili jsme do krásné Valdštejnské zahrady s umělými krápníky. Obdivovali jsme zde voliéru s výry velkými - Bubo Bubo, barevné i bílé pávy.
Na recepci Senátu se nás ujala paní průvodkyně, která nás provedla celou budovou. První kroky však vedly na kontrolu zavazadel, kde nás ochranka prověřila, zda nepřinášíme nějaké zakázané předměty. Své batohy jsme položili na běžící pás a ten je prohlédl rentgenem. Bylo zajímavé vidět na obrazovce, co všechno naše batohy ukrývají.
První zastávka byla v Koncertním sále, kde nás zaujaly nástěnné obrazy. V dalších sálech jsme obdivovali nástěnné obrazy a vyslechli vyprávění o Albrechtu z Valdštejna. V Předsednickém sále na nás už čekal pan senátor, který nám vysvětlil, co je to zákon.

Senát2015


Společně jsme si pak zahráli na senátory a pokusili se o zavedení zákona nového. Tématem byl věk , kdy je povoleno řídit motorová vozidla. Padlo i několik pozměňovacích návrhů a následně proběhlo hlasování. Návrh předkladatele Matěje nakonec přijat nebyl.
Za svou práci jsme si zasloužili odměnu, proto nás pan senátor pozval na malé občerstvení a každý dostal na památku senátorský zápisníček a pexeso s obrázky .

Senát20151

Po nových zámeckých schodech jsme vystoupali až na Pražský hrad, kde právě probíhala výměna stráží. Prohlédli jsme si nádvoří a společně s paní průvodkyní se vydali na prohlídku chrámu Sv. Víta. Vyslechli jsme historii jeho stavby, dozvěděli se, kde jsou ukryty korunovační klenoty nebo kdo je pohřben v katakombách. Prohlédli jsme si Vladislavský sál a kopie korunovačních klenotů. Navštívili jsme Zlatou uličku a po starých zámeckých schodech jsme se vraceli zpět.

Senát20152

Domů jsme odjížděli lehce unaveni, ale plni zážitků a dojmů. Vždyť pro některé to byla úplně první návštěva hlavního města a Pražského hradu.
17.06.2015 20:59 | Autor: sk


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se