Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. (Petronius)

Školanda s Večerníčkem

Již několik let se první červnový týden vydáváme společně na školandu.
I letos jsme vyrazili na táborovou základnu SVČ Domeček Hořovice na Zbirožském potoce. Protože Večerníček letos slaví 50. narozeniny, slavili jsme společně s ním.

skolanda2
Pondělní ráno jsme se sešli u školy vybaveni spacáky, batohy, kufry i buchtami. Do připraveného vozu vše naložili, rozloučili se s maminkami, tatínky, babičkami a dědečky, ale i s ostatními spolužáky a vyrazili vstříc novým dobrodružstvím.
V táboře jsme se ubytovali se v chatičkách, rozdělili do týmů a soutěžní klání s Večerníčkem mohlo začít. Každý den byl motivován večerníčkovými postavami. Při soutěžení jsme získávali cenné body v podobě Večerníčků.

První den jsme strávili s Rákosníčkem. Vymýšleli jsme pokřiky, vlajky, talismany a společně jsme je předvedli ostatním. Odpoledne nás čekala přehlídka kostýmů. K vidění byla spousta večerníčkových postav. Večer za námi přijel pan Slezák z hvězdárny v Žebráku. Povyprávěl nám o hvězdách a sluneční soustavě, promítal zajímavosti z vesmíru a ukázal pořad o souhvězdích.

skolanda1

Úterý začalo rozcvičkou a pak už hurá za pejskem a kočičkou. Ti rádi vařili a tak jsme se o to pokusili i my. Programem Zdravá pětka nás seznámil se zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky. Vyrobili jsme si ovocné a zeleninové obrázky, které jsme pak s chutí snědli. Na závěr jsme si odnesli vysvědčení a dárečky Zdravé 5.
Společně jsme si odpoledne oloupali brambory k večeři a připravili chutnou pizzu.
Odpoledne jsme si vyrobili parádní tašky a trika.


skolanda3

Ve středu jsme soutěžili s Bobem a Bobkem. Ti rádi sportují a tak jsme sportovali i my. Ve sportovních i vědomostních soutěžích jsme sbírali důležité body. Průběžně jsme se osvěžovali ve venkovní sprše nebo v potoce. Odpoledne za námi přijeli hasiči s plošinou, na které nás vyvezli vysoko do oblak. Pohled z výšky do tábora je parádní.
Večer bylo letní kino, kde nás Bob a Bobek pobavili.

skolanda4

Ve čtvrtek nás čekal hajný Robátko. Při luštění přírodovědných kvízů i rébusů jsme získávali další cenné body v podobě Večerníčků.
Odpoledne jsme se vydali do nedaleké hájovny. Pan hajný nám povyprávěl o své hájovně, práci a zvířatech, o které pečuje.
Poslední večer jsme se těšili na diskotéku. Ta se konala pod širým nebem. Řádně jsme se vydováděli a "zatrsali".

skolanda5

Poslední den byl ve znamení úklidu, balení a závěrečného hodnocení a vyhlášení vítězů.Těmi jsme se ale stali všichni, protože jsme bez problémů zvládli týden bez rodičů, naučili jsme se vzájemně si pomáhat a jak se stát kamarády. Za odměnu každý dostal diplom a tašku plnou dárků.
Nastal čas odjezdu. Rozloučili jsme se s táborem a pak už se všichni těšili na setkání se svými nejbližšími. Takže zase za rok AHOJ.
Poděkování patří i paní učitelkám za organizaci a sponzorům - firmě Albixon za odvoz zavazadel, p. Melicharové a p. Zimové za drobné odměny a samozřejmě všem maminkám i babičkám za skvělé pečené sladké i slané buchtičky.
skolanda6
07.06.2015 08:47 | Autor: skKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se