Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. (Petronius)

Den s Hasiči

Ve středu 29.4. se naši školáci vydali do Tlustice. Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, územní odbor Beroun, zde pořádal již 3. ročník Velké ceny Hořovic ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Letištní plochu v Tlustici zaplnili hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři, ale také dětí z okolních základních i mateřských škol. Hlavním bodem celodenního programu byla krajská soutěž ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

Hasiči


V doprovodném programu si děti měly možnost prohlédnout výstavu hasičské techniky od historického vozidla z roku 1937 až po současné nejmodernější cisterny nebo si vyzkoušet hasičský oblek. Dobrovolní hasiči dětem ochotně odpovídali na všetečné otázky a umožnili jim usednout do jejich vozů.
Záchranná služba a společnost Transhospital předvedly sanitní vozy. Policie ČR a Městská policie Hořovice představila svůj preventivní program zaměřený na drogovou prevenci a kyberšikanu.

Hasiči1

Na stánku Besipu byla představena problematika silničního provozu. Děti se seznámily s preventivně výchovným programem Hasík, kde je instruktoři upozornili na možná nebezpečí vzniku požáru v domácnostech.
Počasí nám přálo a tak jsme zpět do školy odjížděli bohatší o nové zážitky i poznatky.
Poděkování ale patří hlavně Obecnímu úřadu Osov, který nám toto umožnil a finančně podpořil cestu do Tlustice a zpět. Moc děkujeme.
29.04.2015 22:36 | Autor: sk


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se