Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Hlídka mladých zdravotníků

Ve středu 22. dubna 2015 se pět žáků z naší školy zúčastnilo soutěže „Mladých zdravotníků“ v Králově Dvoře. Samotné soutěži předcházelo několik lekcí první pomoci pod vedením paní vychovatelky Jandíkové. Páťáky téma první pomoci moc nezaujala a postupně účast v soutěži vzdávali. Nakonec jsme vybrali mezi čtvrťáky, kteří se zhostili ošetřování na jedničku. Po odborné stránce přišla mezi žáky paní Racková z ČČK v Berouně, která s nimi doladila ještě nějaké nedostatky.

Zdravověda2015


Nakonec jsme v okresní soutěži skončili na krásném třetím místě. Pro soutěžící byl na stadioně připraven i doprovodný program místních dobrovolných hasičů, kteří vyprošťovali zraněného z vraku auta a měli zde ukázku svého vozového parku. Mezi děti přijeli i zástupci Policie ČR. Děti měly možnost usednout do policejního vozu, prohlédnout si jeho interier nebo spustit policejní sirénu.

Zdravověda20151

Velký dík za vzornou reprezentaci školy patří Kristýně Holé, Leontýně Bláhové, Pavlovi Fouskovi, Marušce Průchové a Sabině Zimové.
Celou přípravou velmi dobře procházela Káťa Kulhavá a byla dobrou velitelkou, bohužel onemocněla a nemohla se zúčastnit soutěže. Přejeme jí brzké uzdravení.

22.04.2015 21:55 | Autor: HJ, skKomentáře

1 komentářů:
  • 26.04. 18:53, Eva Nádvorníková

    velkou zásluhu má paní učitelka Jandíková, která se mladým zdravotníkům věnuje.


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se