Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Výlet do muzea

Ve středu 18.3. se naši páťáci vydali do berounského muzea.
Čekala zde na nás velikonoční dílna, expozice hracích strojků a výstava velkoplošných fotografií. Hned u vchodu se nás ujali dva průvodci, kteří nás provedli muzeem. Prohlédli jsme si úžasné fotografie a ukázku méně známé techniky zdobení velikonočních vajec. Zkušená paní výtvarnice nám předvedla zdobení jezerní travou.

Muzeum Beroun

Pod jejíma rukama vznikaly krásné kraslice. V expozici hracích strojků jsme si prohlédli flašinety, zvonkohry, xylofon, kde jsme si sami vytvářeli melodii pomocí špalíčků. Zajímavý byl i opravdový orchestrion, který se nám povedl rozehrát. Vyzkoušeli jsme i hru na harmonium. Kluci si zahráli karty s hudebními obrázky.

Muzeum Beroun1

Ve druhé dílně na nás čekala výroba ozdoby z vizovického těsta a ukázka drátování, oplétání, háčkování a další techniky zdobení kraslic.
Po prohlídce muzea jsme se vydali za známými medvědy Vojtou, Kubou a Matějem.. Chlupáči na nás už čekali a zapózovali nám při fotografování. Pořádně jsme se vydováděli na dětském hřišti, nakoupili drobné dárky a vydali se na cestu k domovu. Sluníčko pěkně hřálo, takže jsme se už velikonočně naladili.

Muzeum Beroun2
18.03.2015 21:42 | Autor: skKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se