Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. (Petronius)

Osobní bezpečí je třeba chránit

Každodenně nejen na děti, ale i na nás dospěláky, číhá řada nástrah a nebezpečí. Je tedy dobré se jim vyhnout a hlavně předcházet. Protože je okolo nás těchto situací mnoho, požádali jsme o spolupráci tiskovou mluvčí berounské policie nprap. Marcelu Pučelíkovou, která mezi nás zavítala ve čtvrtek 2o. listopadu se svojí kolegyní Dagmar Pelikánovou.
Ve světle nedávných událostí v celé společnosti si velmi zajímavě, ale bez obalu, s dětmi promluvila o zásadách osobní bezpečnosti zejména při styku s cizí osobou. Vylíčila mnoho různých situací, které by mohly děti ohrozit a ty si mohly vyzkoušet, zda by v nich obstály. Pohovořila s dětmi také o šikaně a osobních vztazích dětí ve třídě i v celé škole a zároveň připomněla, že je nutné dodržovat i zásady bezpečného vstupu do školy - pečlivě zavírat dveře a nikoho do budovy nevpouštět.

Policie

V další části si děti zopakovaly mnoho zásad, bez kterých se neobejdou při pohybu v dopravním provozu. Poznávaly dopravní značky, připomněly si správné přecházení přes ulici, jak bezpečně cestovat v automobilu, jaké nosit oblečení, aby byly pro řidiče dobře viditelní apod.
Protože děti ve zkouškách obstály, odnesly si nejen mnoho zajímavých poznatků, ale také dárečky v podobě papírových skládaček nebo pexes o dopravní výchově. Každý ročník dostal i dárečky do svých tříd.
Spolu s policistkami dorazil i štáb televize Barrandov, který z celé akce pořídil záznam a natočil krátký spot. Ten bude odvysílán v rámci souboru preventivních spotů. I samotné natáčení bylo pro děti zážitkem. Reportáž najdete zde.
20.11.2014 20:58 | Autor: sk


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se