Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Evropský týden lesů

Pravidelně si v posledních říjnových dnech připomínáme svátek lesů a stromů. Při prvouce a přírodovědě poznáváme přírodniny, povídáme si o nich, ale nejlépe si je zapamatujeme, když si je prohlédneme zblízka.
Týden lesů jsme plánovali oslavit přírodovědnou vycházkou, ale vzhledem k počasí jsme museli vycházku do lesa zrušit. Les ale přišel za námi. Jak se to stalo?
Po prázdninách jsme se společně sešli v tělocvičně, abychom se dozvěděli, jaký strom byl vyhlášen pro rok 2014. Dozvěděli jsme se, že tím letošním stromem je douglaska tisolistá. Protože někteří slyšeli tento název úplně poprvé, vydali jsme se na velkou výpravu za poznáním.

lesy2014

Vyrazili jsme na Vižinu, kde jsme douglasku objevili. Cestou jsme poznávali i další rostliny, nasbírali různé přírodniny a mohli pozorovat zajímavě rostlé stromy nebo podzimně zbarvenou krajinu v okolí školy. Po návratu zpět do školy na nás čekal lesník pan Kozohorský, který s sebou přinesl ukázky trofejí, zbraní a spoustu knížek. Povídal nám o myslivosti i ochraně lesa a pak dovolil, abychom si trofeje i knihy prohlédli zblízka.

lesy

Celé dopoledne jsme završili soutěžemi, nechyběla ani sladká odměna.
Pro žáky 3. - 5. ročníku bude ještě akce pokračovat v příštím týdnu, kdy je pro ně připraven projekt Do lesa s lesníkem, který připravujeme společně s Nadací dřevo pro život.

30.10.2014 21:06 | Autor: skKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se