Základní škola a Mateřská škola Osov

Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe. ( Petronius )

Naše škola oslavila 30 let

V letošním roce oslavila naše škola 30 let od jejího slavnostního otevření. Za tu dobu prošlo touto budovou několik stovek dětí,ale i spousta učitelů a zaměstnanců.
V sobotu 21.června byly dveře otevřeny všem, co se přišli podívat a trochu zavzpomínat na školní časy.
Mezi prvními návštěvníky jsme přivítali bývalou paní ředitelku Strakovou a paní učitelku Smetanovou. Za nimi už přicházeli další návštěvníci.
Společně jsme se sešli na školní zahradě, kde začal hudební program s Vandou a Standou. Paní ředitelka přivítala rodiče, děti, bývalé zaměstnance i starosty z Vižiny a Podbrd a zavzpomínala na bývalé zaměstnance.

aaaoslavy4


Pak už děti mohly zpívat i tančit a za je čekala odměna. Součástí programu bylo slavnostní pasování předškoláků na školáky. Malí předškoláci byli ošerpováni a odměněni pohádkovou knížkou. Velikou tužkou je Vanda pasovala na osovské školáky. Společně se básničkou rozloučili se školkou a po prázdninách už usednou do školních lavic.

aaaoslavy3

Následovalo pasování a loučení se současnými páťáky. I na ty čekala odměna a pak byli popasováni na šesťáky. Všichni se po prázdninách sejdou ve škole v Hostomicích. Na závěr si všichni společně zazpívali.

aaaoslavy2

Program pokračoval v tělocvičně, kde třeťáci zazpívali, děvčata z tanečního kroužku zatancovala a Hanča Zimová předvedla své umění ve sportovním aerobiku.
Pak už si každý mohl prohlédnout prostory školy, posedět u kávy, zavzpomínat a popovídat. V jednotlivých třídách byly umístěny kroniky, seznamy bývalých zaměstnanců i žáků, fotografie ze školníc akcí i ukázky z práce dětí školní družiny.
K poslechu zahrála osovská skupina Šporny.

aaaoslavy

Děkujeme všem současným zaměstnancům za pomoc s přípravami a všem příchozím za návštěvu. Budeme se těšit na další setkání.


21.06.2014 23:52 | Autor: skKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se